22 września 2014

We Włoszech poszukiwani informatycy, programiści i inżynierzy

Szukasz pracy? Jeżeli jesteś informatykiem, programistą lub inżynierem, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem zatrudnienia we Włoszech.
Jeszcze kilka lat temu na Półwyspie Apenińskim na wagę złota poszukiwano pielęgniarek, pizzaioli, czy fryzjerów. W tej chwili, jak wynika z przedstawionego kilka dni temu raportu przygotowanego przez Stowarzyszenie Cgia z Mestre, wynika że na rynku pracy pojawi się jeszcze w tym roku 29 tysięcy nowych miejsc pracy.


Wydawać by się mogło, że to dobra wiadomość, jednak autorzy badania przewidują, że że osiem i pół tysiąca ofert pozostanie bez odpowiedzi, z powodu braku poszukiwanych specjalistów.

W chwili obecnej poszukiwani są specjaliści z dziedziny informatyki oraz inżynierowie i technicy, znający się na mechanice i bezpieczeństwie pracy. (wwa)
źródło: www.naszswiat.net

4 komentarze:

 1. Hmm, to chyba coś dla mnie, gdy skończę studia :D Studiuję Zarządzeni i Inżynierię Produkcji :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem filologiem, odpadam! :(

  alessandra

  OdpowiedzUsuń
 3. Sam, jako informatyk chętnie bym się wybrał, ale z włoskim ciągle samo. Co prawda sam prowadzę stronę nauki włoskiego, ale materiały pochodzą od redaktorów - specjalistów w tej dziedzinie. Ja znam tylko pobieżnie. A z tą pracą... może angielski jest wystarczający? Ciao :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zazwyczaj wloski jest niezbedny, ale mozna probowac kontaktowac takie firmy i wysylac cv tylko w jez. Angielskim, nigdy nic nie wiadomo... pozdrawiam

   Usuń