2 listopada 2014

Wiejska sielanka we włoskiej oazie w Lombardii

Moda na wiejską atmosferę, biologiczną regenerację na łonie natury i ekologiczną, zdrową żywność to już nie tylko kaprysy zmęczonych chaosem i spalinami mieszczuchów, a przeciwnie, to dziś bardzo silny trend turystyczny, który paradoksalnie staje się konkurencją dla luksusowych hoteli i wyrafinowanych spa także we Włoszech.

Czego szukają ekologiczni turyści? Prostoty, powrotu do tradycji, rodzimego folkloru,  do życia w skromnych warunkach. 
No, właśnie, im bardziej wzbogacamy nasze codzienne otoczenie, im bardziej staje się ono nowoczesne, zmodernizowane, luksusowe, tym częściej wybieramy wiejską sielankę na wakacje... 

Stanza del Fieno - Pokój Siana

Idealnym przykładem takiej formy agroturystyki jest Oasi di Galbusera Bianca (Lecco), o eleganckiej nazwie Agriturismo Bio di Charme, położonej na terenie parku przyrodniczego Montevecchia, w odległości 30 km od jeziora Como i 40 km na północ od Mediolanu.

Niemal wszystkie spożywane tu produkty są uprawiane na miejscu w sposób ekologiczny i zgodny z konwencją o różnorodności biologicznej.

W swojej ofercie "oaza" posiada 10 pokoi z łazienkami, restaurację z kuchnią ekologiczną, i inne sale do wynajęcia na przyjęcia, konferencje, kursy, terapie, itp.  Wszystkie lokale należały niegdyś do średniowiecznego kompleksu chałup wiejskich, które kilka lat temu odrestaurowano i przystosowano z myślą o turystach zakochanych w wiejskiej prostocie. 
Przy czym uwaga, "prostota" nie oznacza bynajmniej "bieda", "niechlujność" czy "bylejakość". Każdy mebel, każdy szczegół dekoracyjny ma swoją funkcję i jest dokładnie przemyślany. Nic nie może być przypadkowe, a łazienki są wyposażone w nowoczesne prysznice i sanitaria. Każdy pokój jest inny i oddaje specyficzną atmosferę.

Zresztą popatrzcie sami, poniżej tylko namiastka tych wyjątkowych pomieszczeń: 

Stanza del Falegname - Pokój Stolarza


Stanza del Giardiniere - Pokój Ogrodnika
Stanza dell'Amaca - Pokój Hamaka
Więcej dowiecie się na stronie: Oasi di Galbusera Bianca


1 komentarz:

  1. Jestem pod wrażeniem, właściciele bardzo się postarali :)
    Bardzo podoba się mi pokój ogrodnika- świetny!

    OdpowiedzUsuń