15 września 2015

Jesienne festiwale dla podróżników

Pasjonaci podróży po Włoszech i nie tylko mogą dać upust swojej wyobraźni  i zaplanować następne wojaże na jesiennych "festiwalach podróżniczych".Zaczynamy od Lombardii:
- już od 19 września do 4 października Lecco zaprasza na Immagimondo - festiwal podróży i różnorodności kultur. W programie spotkania z pisarzami, artystami, słynnymi podróżnikami, projekcje, warsztaty, reportaże. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest woda jako źródło życia, oraz jako granica, bariera i droga do przebycia... ponadto, będzie też mowa o polityce i gospodarce światowej, np. debaty na temat "prawa do wody", "dystrybucji wody", czy problemu Ukrainy...
Program na stronie: www.immagimondo.it.


Veneto:
 - od 25 do 27 września Asolo (Treviso) zaprasza na Festival del Viaggiatore - "Festiwal podróżnika", w programie spotkania z inicjatorami wielkich podróży i przygód. Podczas festiwalu odbędzie się przyznanie nagród literackich Premio Segafredo Zanetti – Città di Asolo. 
Program na stronie: www.festivalviaggiatore.com.

Toscana:
- od 9 do 11 października Monteriggioni (Siena) zaprasza na Slow Travel Fest - pierwszy we Włoszech festiwal "podróży w zwolnionym tempie", czyli pieszo przez świat. W programie spotkania i dyskusje na temat kultury podróży, wędrówek, wycieczek, sztuki, muzyki, przyrody, fotografii, itd.
więcej na stronie: www.facebook.com/slowtravelfest?fref=ts


2 komentarze:

 1. Czy wie Pani może o jakichś wydarzeniach na trasie: Bolonia-Florencja-Cinque Terre w dniach 18-24.09? Wiem jedynie o festiwalu balonów na północ od Bolonii w miejscowości Ferrara. Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, może Pani bardziej się orientuje:)
  Asia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam, proponuję wejść na lokalne strony tych miast, jest tam sporo różnych wydarzeń wg. zainteresowań:
   Bolonia: http://www.bolognatoday.it/eventi/
   Florencja: http://www.firenzetoday.it/eventi/
   Cinque Terre: http://www.parconazionale5terre.it/man.php i http://www.langololigure.it/eventi_sagre_e_concerti_in_Liguria_lista.asp?dove=Cinque%20Terre#

   Myślę, że znajdzie Pani coś dla siebie, Pozdrawiam

   Usuń