23 listopada 2012

Największe Centrum Eno-gastronomiczne w Rzymie - EATALY


                       


Średnio 10 tysięcy osób dziennie odwiedza zainaugurowaną pod koniec czerwca nową atrakcję Wiecznego Miasta, jaką jest kilkupiętrowy supermarket z najlepszym włoskim jedzeniem.
Eataly – taką nazwę nosi nowy mega market z najlepszym, certyfikowanym włoskim jedzeniem i restauracjami, barami, winiarniami serwującymi the best of made in italy.

Na ostatnim czwartym piętrze mieści się lokal, z którego okien rozlega się zapierającą dech w piersiach panorama miasta i w którym jeden z mistrzów włoskiej kuchni serwuje najwykwintniejsze dania kuchni śródziemnomorskiej.
Eataly to sieć marketów propagującą idee slow food, będącą przeciwieństwem fast food, szybkiego i śmieciowego żywienia. Jej rzymski oddział uważany jest za wizytówkę firmy. Oferuje on miłośnikom dobrego jedzenia przebogatą ofertę najlepszych produktów oraz degustacji.
W rzymskim sklepie sprzedawane są najwyższej jakości oliwy, sery, przetwory warzywne i owocowe, wina, likiery i słodycze. Większość produktów pochodzi z północnych regionów Włoch, jednak szefowie restauracyjnych kuchni dbają, aby goście mieli okazję poznać smaki z wszystkich 20 regionów Włoch.
Eataly znajduje się na obszarze terminalu Ostiense, jednego z kluczowych węzłów komunikacyjnych Wiecznego Miasta. Zarówno market, jak i piwiarnie, winiarnie oraz knajpki oblegane są przez tłumy od rana do północy. W ciągu kilku tygodni od inauguracji centrumodwiedziło je już ponad 25 tysięcy osób. Oprócz mieszkańców Rzymu i okolic ściągają też do niego tłumy zagranicznych wycieczek, jako, iż jest to miejsce, w którym nie tylko można zjeśći kupić najlepsze włoskie jedzenie, ale też podpatrzyć jak przygotowywane są różnego rodzaju dania, przetwory i słodycze.(wda)
Adres: Air Terminal Ostiense - Piazzale XII Ottobre 1492
Więcej szczegółów o tym raju dla smakoszy znajduje się na stronie internetowej http://www.roma.eataly.it/

źródło: naszswiat.net   


              

1 komentarz: