12 czerwca 2017

Bezpłatne noclegi we włoskich zamkach, wieżach, zajazdach, itp. - dla pasjonatów slow tourism

103 budynki własności państwa na terenie całych Włoch zostanie przeznaczonych na bezpłatne noclegi dla użytkowników tzw. slow tourism – powolnej turystyki, czyli dla turystów trzymających się z dala od masowej turystyki zorganizowanej.

fot. Agenzia del DemanioWe wszystkich regionach kraju na lokalnych szlakach pieszych i rowerowych  znajduje się wiele opuszczonych struktur, takich jak nieużyteczne dziś case cantonali (obiekty, w których zamieszkiwali robotnicy drogowi), zajazdy, stare wieże, a nawet zamczyska, którymi rozporządza Agenzia del Demanio (włoski organ zarządzający własnością Skarbu Państwa) i ANAS (Azienda Nazionale Autonoma delle Strade – przedsiębiorstwo eksploatacji dróg i mostów), oraz instytucje terytorialne.Dlatego też powstał projekt  Valore Paese – Cammini e Percorsi z inicjatywy Agenzia del Demanio, we współpracy z ministerstwami Mibact i Mit, aby uratować te obiekty od zniszczenia i zapomnienia przeznaczając je dla turystów, którzy chcą docenić walory powolnej turystyki.

źródło: Polacywewloszech.com


7 komentarzy:

 1. świetny pomysł! Wyberam się do Włoch końcem lipca, będzie można skorzystać z noclegów już w tym roku, trzeba się zapisywać?
  Asia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładne informacje można znaleźć wchodząc na podany link, pozdrawiam

   Usuń
 2. czekamy na nowe wpisy !!! na blogu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za cierpliwość, rzeczywiście zaniedbuję ostatnio moich Czytelników ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych, i jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale obiecuję wkrótce powrócić na blog, tym bardziej, że mam mnóstwo tematów do opisania... Pozdrawiam bardzo serdecznie, Agnieszka

   Usuń
 3. Gdzie można sie dowiedzieć więcej na ten temat? Na początku listopada zamierzam wziąć dziewczynę i pozwiedzać kilka miejsc nie daleko neapolu.
  Czy wie ktoś może tez o agroturystyce w pobliżu?

  tomkaniol@icloud.com

  Tomek

  OdpowiedzUsuń