27 sierpnia 2012

Poradnie rodzinne we Włoszech


„Consultori familiari", czyli poradnie rodzinne to miejsce, w którym spotkacie bratnie dusze i uzyskacie fachową pomoc wielu ekspertów.
W Rzymie i innych większych miastach, w każdym okręgu dzielnicowym (municipio) znajduje się poradnia rodzinna, w której uzyskacie porady prawne, z zakresu świadczeń socjalnych, a także będziecie mogły odbyć zajęcia w ramach szkoły rodzenia, a po porodzie uzyskać rady i opiekę położnej. 
Przede wszystkim jednak w „consultorio familiare" poznacie bratnie dusze – inne kobiety oczekujące na dziecko lub świeżoupieczonych rodziców, tak jak wy zagubionych w nowej sytuacji, z którymi fajnie będzie wymienić doświadczenia.
Wszystkie usługi oferowane przez poradnie rodzinne są całkowicie bezpłatne. Kursy przedporodowe też! W mojej poradni pracują fantastyczne osoby. Nie dałabym sobie rady bez ich pomocy. Zwłaszcza dobrej, jak anioł, położnej-Celeste, która troskliwie opiekuje się naprawdę każdą mamą i dzieckiem.
Z poradni rodzinnych mogą korzystać rezydenci danej dzielnicy lub miasta, ale nie martwcie się, jeżeli jesteście we Włoszech na czarno, uzyskacie równie fachową pomoc (za niewielką opłatą) w poradniach prowadzonych przez stowarzyszenia charytatywne. (dw)
źródło: www.naszswiat.net

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza