6 sierpnia 2012

Plaga pożarów wokół Rzymu
Rozległe pożary leśne  wokół Monte Mario, które widać z centrum miasta, były wynikiem umyślnego podpalenia prawdopodobnie petardą w pobliskim parku, oświadczyli funkcjonariusze lokalnego Corpo Forestale. Gorące temperatury i wiatr szybko rozprzestrzeniły ogień po okolicznych zadrzewionych terenach.

Wkrótce doszły pożary, z nieznanych jeszcze przyczyn, na terenach Monte Ciocci i La Storta. Następnie dwa nowe pożary w obozach Romów w okolicach Tor De Cenci i via Salone, gęsty dym przeniósł się na pobliskie tereny powodując uciążliwe korki na drogach z braku widoczności a spadający popiół z okolic Trionfale pokrył kopułę San Pietro.


Płoną lasy i roślinność wokół Bufalotta, Tivoli,  lasy sosnowe w Acque Rosse (Ostia), 900 ha lasów w Castelfusano (tzw. największe płuca stolicy)…

Służby przeciwpożarowe musiały interweniować na terenie okolic Labaro/Sant'Andrea i Parco dell'Insugherata, pożary pojawiły się także w okolicach Formii, Guidonii, Vallecorsa (Fr), Cantalupo/ Sabina (Ri),  Fonte Nuova (Roma). 

Komendant Corpo Forestale oświadczył, że sytuacja jest alarmująca: w tym roku wybuchło już 60 pożarów, w porównaniu do 15 w zeszłym roku.

2 komentarze:

  1. Czysta durnota i debilizm ludzi ptrzekracza wszelkie granice. To nie tylko jeden przypadkowy wypadek ale tych podpalen jest na umor! Ludzie wypalaja te trawy aby pozbyc sie smieci zamiast pozbierac, bo kogo to obchodzi. Wszedzie we Wloszech gdzie nie okiem spojrze sa pozary! Niech moze zamiast informowac o skutkach idiotyzmu lepiej doksztalcic wlochow, ze wypalanie powoduje jalowienie ziemi i niszczenie mikroflory. Tutaj to wogole nikogo nie obchodzi...

    OdpowiedzUsuń