27 grudnia 2013

Ciekawe pomysły na Sylwestra we Włoszech

 
 
Sylwester pod wodą na Sycylii
Nurkowie z Gruppo Caos Sub di Catania i Subacquei Clandestini oraz Ultradive Tech Diving z Katanii co roku proponują Sylwester pod wodą w okolicach miejscowości Ognina.
Organizatorzy liczą na wielu uczestników nurkowej imprezy z innych regionów Włoch, i na sprzyjającą pogodę.
Spotkanie przy restauracji Aragosta Rossa w Ognina o godz. 13.00, a po wyprawie, szampan i słodkości dla wszystkich.

Sylwester przy sztuce w Mediolanie, Turynie, Genui i Wenecji
W Mediolanie w Sylwestra można wybrać się do muzeum: Palazzo Reale, PAX, Fabbrica del Vapore, Palazzo Marino, Museo del Novecento, Museo di Storia Naturale, Palazzo Morando/Costume, Moda, Immagine...
W Turynie Sylwester pod hasłem "sztuka i jedzenie" organizatorzy proponują aperitif lub kolację wraz z wystawą kolekcji dzieł Renoir'a z Musée d’Orsay i Orangerie.
W Genui w Sylwestra będą otwarte wystawy dzieł Joan'a Mirò i fotografii Steve'a McCurry'a w Palazzo Ducale.
A w Wenecji w Sylwestra można zwiedzić słynną Collezione Peggy Guggenheim.
 
Ceremonie ślubne w L’Aquili
Jak donosi lokalna prasa, młode pary z miasta L’Aquila coraz częściej wybierają datę 31 grudnia na dzień weselny. Zarówno kościoły, restauracje i agencje organizacji ślubów mają tego dnia pełne ręce roboty...

Sylwester medytacyjnie w Toskanii
Stowarzyszenie It’s Yoga Firenze propunuje rozpocząć Nowy Rok na wzgórzach Monte Amiata w pełnej równowadze ciała i umysłu, a więc: medytacje, spacery relaksujace, ćwiczenia z techniki panayama ... z daleka od zanieczyszczenia hałasem, światłem, nadmiaru techniki i cywilizacji. Jednym słowem pełna odnowa duchowa i regeneracja ciała, aby nabrać sił na następny rok.
 

3 komentarze:

  1. Dzieki za informacje. W Mantui w noc sylwestrowa maja byc otwarte musea dla zwiedzajacych. Dobrze, ze jest z czego wybierac. Zycze szampanskiej zabawy w Sylwestra:-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To swietna wiadomosc! Pozdrawiam wszystkich w Mantui i rowniez zycze szalonej nocy! :)

      Usuń