15 grudnia 2013

Renesansowe święta w UrbinoUrbino to nieduże miasto położone na wzgórzach Apeninów regionu Marche, którego renesansowa Starówka została wpisana na Listę światowego dziedzictwa Unesco. 

Po stromych, brukowanych uliczkach Urbino można spacerować do woli, podziwiając wiele zabytków świetności Renesansu, przy czym obowiązkowo trzeba zwiedzić Palazzo Ducale (Pałac Książęcy), oraz dom rodzinny Raffaella Sanzio. 

Urbino, miasto Raffaella, to nie tylko raj dla turystów, ale także miasto uniwersyteckie, przyciągające studentów z całego świata.

Boże Narodzenie w Urbino jest wyjątkowo świąteczne: mieszkańcy zapraszają na koncerty, spektakle i zabawy dla dzieci, turnieje, targi świąteczne, ulice  bożonarodzeniowych szopek, i wiele innych atrakcji.
Palazzo Ducale:Dom Raffaella Sanzio
ulica "Łuk śmierci"

Ulica "Balkon życia"

4 komentarze:

 1. Nade wszystko we WłoskiCafe cenię Twoje wycieczki Agnieszko, które wciąż uświadamiają mi jak nie wiele w życiu widziałam.
  Buziaki i miłego popołudnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I wzajemnie, Ewo, na twoim blogu można nabawić się prawdziwych kompleksów. Bo moje to są tylko wycieczki, a twoje to prawdziwe wyprawy interkontynentalne! Zresztą wspaniałe! Miłej niedzieli...

   Usuń
 2. Miasto piękne, nie byłam - ile miejsc do zobaczenia. Z ogromną przyjemnością obejrzałam zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podobają, chociaż nie był to idealny dzień na zdjęcia, było szaro i pochmurnie,
   może jeszcze kiedyś tam wrócę jak będzie ciepło i słonecznie...

   Usuń