13 lipca 2015

Wielkie spektakle teatralne na arenie rzymskiego Koloseum

Włoski Minister Kultury i Sztuki Dario Franceschini chce otworzyć rzymskie Koloseum i inne antyczne amfiteatry na spektakle teatralne i operowe. 

To najlepszy sposób aby waloryzować wielkie zabytkowe struktury, tłumaczy minister, czego przykładem są koncerty i spektakle słynnych artystów w amfiteatrze w Syrakuzach, w Weronie, czy wreszcie występ słynnego baletmistrza Roberto Bolle, który odbędzie się 25 lipca br. w amfiteatrze w Pompejach (cena już od 40 euro). 
Podobne projekty dotyczą także amfiteatru w Santa Maria Capua Vetere (Caserta) i właśnie rzymskiego Koloseum. Ostatni taki spektakl odbył się w jubileuszowym roku 2000, kiedy to wystawiono tragedię grecką "Edyp" Sofoklesa. Spektakl, który obejrzało 700 widzów z areny Koloseum, odniósł oczekiwany światowy sukces.

Po piętnastu latach projekt teatralny znów powraca na scenę największego rzyskiego zabytku. Tym razem Istituto del Dramma Antico (Inda) zaprezentuje tragedię "Medea" Seneki w reż. Paolo Magelli. W zeszłym miesiącu sztuka była wystawiana w Teatrze greckim w Syrakuzie.

Ten wyjątkowy spektakl na scenie Koloseum będzie wystawiany trzykrotnie, od poniedziałku do środy (13, 14, 15 lipca) o godz. 21.00, a także transmitowany przez tv Rai 5 w dniu 25 lipca wieczorem.

Bilety do nabycia online. Cena od 38,50 euro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz