7 października 2016

Fabryka włoskich butów TOD's i Hogan: od skromnego szewczyka do potentata przemysłowego

Dziś zapraszam was do królestwa włoskich butów, bezpośrednio do producenta marki TOD's i HOGAN, fabryki której właścicielem jest słynny Diego della Valle. 

Obecnie Diego della Valle (ur. 1953) wraz z bratem Andrea della Valle (ur. 1965) należą do najbogatszych i najbardziej wpływowych ludzi we Włoszech. Według rankingu magazynu Forbes z 2014 r, Diego eella Valle dysponuje majątkiem 1,8 mld dolarów a Andrea Della Valle 1,6 mld dolarów.


Przypominam, że to właśnie Diego Della Valle stworzył Gomminopierwszą parę mokasynów ze 133 gumowymi kuleczkami na podeszwie, zarówno w wersji męskiej jak i damskiej. 
A już wkrótce ich mokasyny nosili m.in. Gianni Agnelli, Tom Cruise, Juan Carlos, Sharon Stone, Księżna  Karolina z Monako, Hillary Clinton, Richard Gere ...

Poniżej model obuwia dla Lady Diany:


Fabryka luksusowych butów Tod's & Hogan jest usytułowana w regionie Marche, w Sant'Elpidio a Mare (Fermo). A tak to się właśnie zaczęło, od małego warsztatu szewskiego, na którym pracował dziadek obecnego właściciela, Filippo della Valle:


 i dzisiejsza hala fabryczna:
Poniżej magazyn skór: 

A na poniższym filmiku Toni Ripani, najważniejsza niemal osobistość w fabryce, zaraz po właścicielu (bo to on decyduje o doborze skóry na buty i torby podręczne), pokaże wam jak powstaje słynny Gommino - od lat światowy best-seller luksusowego obuwia.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza