3 września 2012

Oferta i ceny wynajmu pokoi dla studentów we Włoszech


Włoski portal Skuola.net przeprowadził krótki sondaż opłat wynajmu pokoi dla studentów w Rzymie.
Okazuje się, że ceny są coraz wyższe, chociaż ceny wynajmu w mieście obniżyły się średnio o 20%, to jednak miesjc dla studentów w stolicy wciąż jest za mało.


Większość właścicieli mieszkań zarabia na czarno znaczne sumy, szczególnie w niektórych dzielnicach miasta, np. za jednoosobowy pokój w dzielnicy San Lorenzo niedaleko Uniwersytetu La Sapienza trzeba zapłacić miesięcznie nawet 600 euro. Nieco dalej, na via Somalia, ceny dochodzą do 500 euro miesięcznie, a na via Salaria jest już nieco taniej: 450 euro.
Jeśli student zażąda legalnego kontraktu, cena automatycznie wzrasta.
(Ciekawostki z prasy: skuola.net, 29/08/2012)

Tymczasem portal Studenti.it we współpracy z Easystanza wyszedł na przeciw zapotrzebowaniu i proponuje dużą ofertę pokoi dla studentów w całym kraju. Można tam znaleźć nie tylko pokój, ale i ewentualnie  dobrać sobie współlokatora aby podzielić się kosztami.
W ogłoszeniu, oprócz zdjęć i opisu pokoju, można dowiedzieć się czy w cenę wliczone są inne opłaty (se le bollette sono incluse) i datę, od kiedy pokój będzie wolny. Aby skorzystać z sieci ofert trzeba zapisać się online, link 

2 komentarze:

  1. WCALE SIE NIE DZIWIE, ZE CENY SA AZ TAK WYSOKIE, WLASCICIELOWI PO ZAPLACENIU WSZYSTKICH PODATKòW NIEWIELE ZOSTAJE, A NA DADATEK STUDENCI RUJNUJA MIESZKANIE, JA SAM CHCIALBYM WYNAJAC MIESZKANIE DLA STUDENTOW W SALERNO O ILE KTOS CHETNY 450 EURO PLUS OPLATY ZA OGRZEWANIE, o WIECEJ OSòB UZGODNIMY.PISAC albertosponza@yahoo.it

    OdpowiedzUsuń
  2. Ceny wysokie! ale jak już się uda znaleźć coś taniego i dobrą pracę to później z miesiąca na miesiąc jest coraz łatwiej! trzymam za Was kciuki!

    OdpowiedzUsuń