4 listopada 2013

Jak wybrać odpowiedni dla siebie szpital we Włoszech

We Włoszech powstał nowy portal z myślą o wszystkich potencjalnych pacjentach włoskich szpitali  Dove e come mi curo - czyli "gdzie i jak mam się leczyć".Portal dysponuje aktualnymi danymi z 1233 szpitali na terenie całego kraju, na bazie których można dowiedzieć się, który z ośrodków zapewni choremu najlepszą diagnostykę i specjalistyczne leczenie określonej choroby. Dzięki temu każdy pacjent może łatwo wybrać najodpowiedniejszy dla siebie  i stosunkowo bliski zamieszkania ośrodek.


Autorzy portalu zapewniają, że selekcja szpitali określana jest na podstawie bardzo szczegółowych kryteriów. 
Ze wskazówek portalu mogą skorzystać nie tylko pacjenci cierpiący na rzadkie choroby czy wymagający skomplikowanej operacji, lub długoterminowej opieki, ale choćby kobiety w ciąży poszukujące najlepszego szpitala położniczego w swoim regionie.

Wystarczy wpisać w podane okienko nazwę choroby, następnie podać region i prowincję zamieszkania, a system automatycznie przedstawi nam sytuację w najbliższych ośrodkach, średni okres pobytu w szpitalu, ewentualnie statystyki umieralności, itd. Ośrodki oznaczone symbolem zielonym osiągają najlepsze wyniki leczenia w stosunku do średniej krajowej. Ośrodki oznaczone symbolem żółtym osiągają wyniki nieco niższe lub podobne do średniej krajowej, i wreszcie symbol czerwony oznacza wyniki gorsze od średniej krajowej. 

Podobne sondaże przeprowadzają także inne kraje Unii Europejskiej. A biorąc pod uwagę, że obecnie około 80% pacjentów we Włoszech szuka informacji o środkach szpitalnych i metodach leczenia właśnie w internecie, zaistniała realna potrzeba stworzenia oficjalnej przejrzystej bazy informacji dostępnej dla przeciętnego pacjenta dotyczącej jakości leczenia zarówno w ośrodkach szpitalnych jak i w lokalnych przychodniach.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza