23 kwietnia 2014

Kanonizacja papieży - informacje praktyczne

27 kwietnia o godzinie 10.00 rozpocznie się msza kanonizacyjna. Liturgię poprzedzi odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego oraz zostaną także odczytane teksty autorstwa obu kanonizowanych tego dnia papieży.
fot.nexodigital.it
Według podanych informacji mszę koncelebrować będzie z papieżem Franciszkiem około tysiąc kapłanów, głównie kardynałów i biskupów.

Pielgrzymi będą wpuszczani w niedzielę od 5.30 rano na plac św. Piotra i prowadzącą do niego Via della Conciliazzione aż do wyczerpania miejsc.
Należy pamiętać, że do uczestnictwa w kanonizacji nie są potrzebne jakiekolwiek bilety. Na placu św. Piotra, via della Conciliazione i sąsiednich ulicach zmieści się 200-250 tys. ludzi.
W trakcie Mszy komentarzy Radia Watykańskiego w języku polskim będzie można słuchać na fali ultrakrótkiej 93,3 MHz.
Wierni, którym nie uda się przystąpić do komunii św. w czasie mszy kanonizacyjnej Jana XXIII i Jana Pawła II, będą mogli przystąpić do tego sakramentu przez całą niedzielę w polskim kościele pw. św. Stanisława położonym (Via delle Botteghe Oscure 15) i kościele Santo Spirito in Sassia koło Watykanu (Via dei Penitenzieri 12).
Po mszy św. można będzie modlić się przy grobach obu świętych papieży w bazylice św. Piotra.
Transmisję z mszy kanonizacyjnej Jana Pawła II i Jana XXIII będzie można śledzić przez telebimy, które zostaną rozstawione w następujących miejscach w centrum Rzymu:
3 na Fori Imperiali,
1 na Piazza Navona,
1 przy Castel San Angelo,
1 na Piazza Santa Maria Maggiore,
1 na Piazza del Popolo.
Władze Rzymu oczekują milionów pielgrzymów, którzy przybędą do Wiecznego Miasta z okazji kanonizacji Jana Pawła II oraz Jana XXII. Warto jednak pamiętać, że w związku z tym z pewnością wzmogą się różnego rodzaju kradzieże.
Dziennik „Corriere della Sera” ostrzega pielgrzymów przed gangami kieszonkowców nadjeżdżającymi z całej Europy. Są wśród nich również wyspecjalizowane bandy z Ameryki Południowej.
W związku z napływem pielgrzymów z całego świata miasto patrolować będzie znacznie większa niż zwykle liczba policjantów i karabinierów, sprowadzonych również z innych części Włoch.
W siedzibie Szkoły Polskiej przy Vicolo Doria 6 B (przy Placu Weneckim - Piazza Venezia), znajdować się będzie punkt zbiórki dla osób, które się zgubią lub odłączą od grup zorganizowanych.
źródło: www.naszswiat.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz