1 kwietnia 2014

Włoski świat wróżek i wróżbitów

Po co chodzić do wróżki i wróżbity we Włoszech: mago/a, astrologo/a, medium, sensitivocartomante, chiaroveggente, parapsicologo/a, albo nawet mentalista (???) . O tym dowiemy się przeglądając choćby lokalne ogłoszenia prasowe... 

fot.ilmessaggero.it

Poniżej kilka przykładów: 


NIEKTóRE RODZAJE MAGII
magia kolorowa: macie na myśli "czarną magię"? Nic podobnego, mago Adam proponuje magia bianca e magia rossa  - "białą magię" i "czerwoną" (stosowaną w miłości), a w niektórych przypadkach nawet  magia rossa operativa, która ponoć działa na partnerów stopniowo "oddalających się" ...
magia egzotyczna: część ogłoszeń zabiera nas w odległe kraje i kontynenty, np. magia brasiliana, albo riti afrocubani e afrobrasiliani -  "rytuały afrokubańskie i afrobrazylijskie" 
magia hermetyczna - Alta Magia Ermetica - podobno "jej wysokość" Magię Hermetyczną można tylko zdobyć poprzez geny, czyli z dziada pradziada...

PRAKTYCZNA, WSZECHSTRONNA POMOC
Miłość, pieniądze, sukces? Nie tylko, wróżki i wróżbici oferują dziś znacznie więcej: 

Tolgo negativita' malocchio e fatture di ogni genere e grado - znosi "negatywność", "złe uroki", i co ważne "faktury każdego rodzaju i stopnia"!
Riti per favorire le vincite al gioco, riti per favorire la vincita di cause legali - rytuały na pomyślność
nie tylko w grach hazardowych, ale i w sprawach na sali sądowej...

Ripristinare magnetismo personale - przywracanie osobistego "magnetyzmu", czyli chyba sex-appealu...
Eliminazione infestazioni larvali - eliminacja "inwazji larwalnej"...(brrrr)


A niezdecydowani, w razie nieopacznych pomyłek, mogą zamówić annullamento di precedenti ritualistiche - anulowanie poprzednich rytuałów.

Zobacz też: Czary, uroki i złorzeczenia
2 komentarze:

 1. Jak zwykle bardzo ciekawy wątek:-) Przeglądam różne blogi o Włoszech, ale ten jest chyba najfajniejszy.
  Tylko jedna uwaga: fattura w tym wypadku oznacza urok, czar (trzecia pozycja: http://www.garzantilinguistica.it/ricerca/?q=fattura )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o! to bardzo przydatna uwaga, dziękuję, nie znałam jeszcze tego znaczenia i rzeczywiście rutynowo myślałam o podstawowym znaczeniu terminu "fattura". Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

   Usuń