22 lipca 2014

Niewytłumaczalne "samopodpalenia" urządzeń w sycylijskim miasteczku

Tak jak dziesięć lat temu w Canneto di Caronia (Messina) powtarza się dziwne zjawisko niewytłumaczalnych nagłych samopodpaleń urządzeń elektrycznych w domach mieszkańców. 


fot. cefaluweb.com

Ostatnie epizody samopodpaleń urządzeń  domowych i mebli badają eksperci policji, straży pożarnej i naukowcy z całego kraju i wciąż nie mogą znaleźć odpowiedzi dlaczego nagle zapaliła się kanapa, materac, spłonął telewizor, grzejnik, kuchenka, itd. 


Wszystkie instalacje są non stop monitorowane. Zresztą w grudniu 2003r. po serii niewytłumaczalnych pożarów (tzw. fuochi di Canneto) w miasteczku wszystkie przewody zostały wymienione i odpowiednio zabezpieczone. 

Jednak dokładnie po 10 latach koszmar powrócił, mieszkańcy znów boją się zasypiać, zmieniają się w nocy aby w razie czego zaraz ugasić pożar. Burmistrz wezwał o pomoc nie tylko władze regionu, ale napisał nawet do samego premiera Matteo Renzi z prośbą o pomoc w badaniu zjawiska.

Epizody odbiły się głośnym echem już niemal na całym świecie. Nieoficjalnie, ale powszechnie mówi się o zjawisku paranormalnym...

1 komentarz: