20 czerwca 2012

Festiwal Filmowy – Taormina 2012


fot.hoteljonic.com

Tegoroczny 58-y festiwal fimowy TaorminaFilmFest odbędzie się w dniach 22-28 czerwca, jak zwykle w przepięknej scenerii Teatro Antico di Taormina na Sycylii.
Antyczny Teatr Grecki z VIIw. w Taorminie stanowi prawdziwie magiczne i niepowtarzalne tło dla tego festiwalu i może pomieścić aż 19tys. pasjonatów kina z całego świata.
Na Festiwalu spodziewanych jest wiele gwiazd, min. Sophia Loren, Carlo Verdone, Paola Cortellesi, Isabella Ragonese, Donatella Finocchiaro, czy Catherine Spaak, oraz autorzy filmowych premier, min.:  Fausto Brizzi, Michele Placido, Marco Risi, Massimiliano Bruno, Pupi Avati.


Organizatorzy Festiwalu proponują filmy z różnych gatunków: od komedii po horror.  Ponadto, w mediach wiele mówi się już o niezwykle interesującej części projekcji w całości zadedykowanej tematyce Sycylii.
Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych pięć projektów przeznaczonych na cele charytatywne: min. dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Emilii-Romagni, oraz dla mieszkańców miasteczka Giampilieri w okolicach Messyny, które w 2009r. zostało kompletnie zniszczone przez osuwisko ziemi i błota.
Więcej info: www.taorminafilmfest.it

1 komentarz:

 1. Kocham Taorminę i jej antyczny teatr. Kocham Sycylię z jej niepowtarzalnym pięknem.

  O mojej przygodzie i spotkaniu z tą niezwykła wyspą pisałam na moim blogu...

  Polecam wpis o Taorminie
  http://ewa-naprzeciwszczciu.blogspot.com/2012/02/moje-podroze-urzekajaca-taormina.html

  Zazdroszczę tym, którzy tam będą w ostatnich dniach czerwca, niemniej jednak życzę niezapomnianych wraże.

  Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń