1 czerwca 2012

Dzień Dziecka w krainie Pinokia

Największy Pinocchio na świecie (16 metrów)
Fot.pinocchio.it
Fondazione Nazionale Carlo Collodi zaprasza rodziny z dziećmi do Parco di Pinocchio w Collodi (Pistoia), gdzie można poczuć sugestywną atmosferę i odtworzyć przygody włoskiego pajacyka spacerując pośród niesamowitych, ogromnych rzeźb przedstawiających główne postacie bajki (dzieła autorstwa znanych artystów).


fot.giardini-mondo.it
Na terenie parku znajdują się także historyczne, ręcznie rzeźbione i udekorowane karuzele, ogród motyli i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Odbywają się tu również spektakle i warsztaty. Park otwarty jest codziennie.
Przy okazji trzeba koniecznie zwiedzić jeden z najpiękniejszych ogrodów we Włoszech: Storico Giardino Garzoni.
fot.teatrodellatosse.it
Od 6 czerwca 2012 do 13 stycznia 2013 Genua zaprasza wszystkie rodziny z dziećmi na wystawę prac, książek i filmów zadedykowanych słynnemu pajacykowi Pinokio.

Pośród zbiorów będzie można obejrzeć ilustracje, rysunki, grafiki słynnych artystów, teatrzyki, kukiełki, marionetki, kostiumy, elementy scenografii teatralnych i filmowych, oraz inne cenne i rzadkie przedmioty z prywatnych, nigdy nie wystawianych kolekcji.
Wystawa zorganizowana jest w Porto Antico di Genova, wtorek-niedziela, godz. 10-18, wstęp: 5 euro; dzieci i młodzież do 18 lat: 2 euro. Info: link


fot.veglienews.it

Formia zaprasza dorosłych i dzieci do odwiedzenia Casa di Pinocchio, czyli domu pajacyka, w którym można cofnąć się pamięcią do własnego dzieciństwa i przeżyć raz jeszcze bajkowe historie. Wystawa prezentuje dzieła autorstwa Franco Viola, drewniane rzeźby z drzewa oliwnego przedstawiające postacie Pinokia i inne zabawki z dawnych lat.
Maranola di Formia, Parco dei Monti Aurunci. Info: link

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza