18 czerwca 2013

Niesamowita podróż przez Włochy - idealna książka na wakacje!

“Kudłacze w podróży. Włochy na trzy collie” autorstwa Anny i Mikołaja Wyrzykowskich to idealna książka na wakacje dla całej rodziny.

Włochy widziane oczami polskich szalonych turystów, którzy zmagają się nie tylko z językiem włoskim, ale i z innymi niespodziewanymi przeciwnościami, jak „niesforny parkometr”, czy „spotkanie. Oko w oko. Ze wściekłą starą Włoszką…”Jednym słowem, jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości czy i jak wybrać się do Włoch camperem, te opowieści w formie wesołego „dziennika pokładowego”,  rozwieją je natychmiast.


Padwa, Wenecja, Adriatyk, Asyż,  Toskania, Rzym, i wiele innych niezapomnianych miejsc... A w podróży przez Włochy towarzyszyć wam będzie rodzina państwa Wyrzykowskich: Anna, Wojtek i syn Mikołaj, wraz z trójką dostojnych collie, (długowłosych owczarków szkockich), które nie tylko dzielnie znosiły włoskie upały, ale wręcz świetnie wczuwały się w rolę nowej „atrakcji” dla przechodzących mieszkańców i turystów.


W książce znajdziecie wiele praktycznych porad dla camperistów (i nie tylko), dokładne namiary parkingów w pobliżu  gajów oliwnych, winnic toskańskich, zabytkowych klasztorów, itp.  

Opowieści codziennego zwiedzania urozmaicają włoskie legendy, anegdotki, trochę historii i lokalnego folkloru, czy wreszcie smaki włoskiej kuchni. Polecam gorąco!


Książka do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa www.rudysmok.pl
(więcej info: www.kudlaczewpodrozy.pl)

A poniżej krótki reportaż z wyprawy Państwa Wyrzykowskich:

1 komentarz:

  1. Książka, jak podajesz, bardzo pomocna dla tych, którzy podróżują camperami ze swoimi milusińskimi, ale chętnie zajrzę do lektury, żeby poznać wrażenia z podróży po Italii państwa Wyrzykowskich.

    OdpowiedzUsuń