23 stycznia 2012

Międzynarodowa nagroda dla Jacka Pałasińskiego za reportaż o Sycylii

Jacek Pałasiński fot. Wikimedia commons
Rzym – 16 stycznia w Palermo odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom Międzynarodowego Konkursu Medialnego „Sicilia Terra Mediterranea”. 1 miejsce w tym prestiżowym i jednym z „najbogatszych”,  jeśli chodzi o pulę premii konkursie dziennikarskim we Włoszech jury przyznało Jackowi Pałasińskiemu, dziennikarzowi TVN24, za filmowy reportaż:  „Sycylia według Jacka”


W finale znalazło się 50 prac z 19 krajów.  Zwycięski film został zrealizowany przez ekipę TVN24  w składzie: Tomasz Pluciński i Tomasz Sapryk - operatorzy, Anna Gołębiewska – montaż, Jacek Pałasiński, współautor zdjęć i autor scenariusza i komentarza.
Zrealizowany przez Polaków obraz zachwycił nie tylko jury, ale też publiczność. Jak podkreślano „Sycylii według Jacka” w niewiarygodnie realistyczny i plastyczny sposób oddano klimat i specyfikę wyspy.

Jacek Pałasiński przez prawie ćwierć wieku mieszkał w Rzymie. Obecnie żyje i pracuje w Polsce.  Autor kilkunastu tysięcy artykułów i korespondencji z Włoch i 38 innych krajów świata. Autor  książek „Express Méditerranée, czyli podróż po Morzu Śródziemnym i okolicach”, „Wprost z oblężonej świątyni” oraz „Papież już nie umrze”.

(wda) 
źródło: www.naszswiat.net 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz