29 lipca 2013

Drobne prace i dodatkowe zlecenia we Włoszech

Kto chce dorobić po pracy, lub w weekendy...
Kto szuka rzemieślnika do drobnej naprawy, malarza ściennego, przeróbki krawieckiej, pomocy domowej, informatyka, itd....Tabbid.com to bezpłatny portal we Włoszech, coś w rodzaju social network drobnych zleceń, oferujący wymianę ogłoszeń dla osób szukających dodatkowej pracy "na boku" i ich potencjalnych klientów.


Wystarczy się zarejestrować, wybrać kategorię prac, które nas interesują, rejon lub miasto we Włoszech, po czym dostajemy informacje o nowych ofertach poprzez e-mail, Facebook, Twitter, itd.

Zlecenie i wynagrodzenie
Klienci poszukujący pracownika oferują sumę, jaką są w stanie zapłacić za daną pracę. Jeśli obie strony zaakceptują ofertę, zlecenie jest zarezerwowane. 

Pracownik, który otrzymuje zlecenie przeznacza 1% swojego zarobku na Tabbid do zapłacenia poprzez serwis Paypal lub zgadza się na umieszczenie reklamy pop up (okienka wyskakującego automatycznie na ekranie) z portalem Tabbid na własnym profilu facebook.  

Po zakończeniu pracy pracodawca wypisuje tzw. ricevuta, czyli potwierdzenie zapłaty. Jeśli suma przekroczy 77,46 euro, należy dołączyć do niego znaczek skarbowy  (marca da bollo) o wartości 1,81 euro.
Po wykonanym zleceniu klienci pozostawiają na portalu opinie o pracowniku, które mają być rekomendacją dla następnych klientów.


Jak widać z poniższego filmiku większość włoskiego społeczeństwa jest dzisiaj zmuszona do szukania dodatkowych prac "na boku"...

Czytaj także: Nowy portal dla poszukujących dodatkowej pracy we Włoszech(ciekawostki z prasy: it.finance.yahoo.com)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz