13 sierpnia 2013

Nauka włoskiego z komiksówL'ITALIANO CON I FUMETTI, czyli włoski z komiksem to tytuł nowej serii komiksów zrealizowanej do nauki języka włoskiego.

Nauka języka przy pomocy komiksów to połączenie przyjemnego z pożytecznym, i zarazem najlepszy wybór dla osób niesystematycznych, szybko nudzących się tradycyjnymi książkami dydaktycznymi. 

Forma komiksu, język prosty i bezpośredni, motywuje do łatwego radzenia sobie w konwersacji, a komunikatywne rysunki pomagają w samodzielnym zrozumieniu zdarzeń i dialogów.

Seria komiksów L'Italiano con i Fumetti (Alma Edizioni Firenze) jest podzielona na trzy części przeznaczone dla uczących się na różnym poziomie językowym A1- A2 -B1. Każda z nich poświęcona jest opowieściom i zdarzeniom mającym miejsce w różnych epokach historycznych Włoch: Starożytny Rzym, II wojna światowa, współczesność. 

Każda lekcja opatrzona jest objaśnieniami gramatycznymi, oraz ćwiczeniami ze zrozumienia tekstu i zabawami językowymi. Ponadto, każda opowieść ma także animowaną wersję on-line link


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza