1 sierpnia 2013

Język włoski dla najmłodszych

"Uczę się włoskiego śpiewająco" wydawnictwa Nowela to idealna propozycja dla przedszkolaków w podróży do Włoch. 

Książka z załączoną płytą CD zawiera zestaw prostych piosenek (śpiewanych przez zespół dziecięcy), które najmłodsi z łatwością mogą przyswoić i polubić jednocześnie ucząc się podstawowych zwrotów i wyrażeń z języka włoskiego. 

Co ciekawsze teksty piosenek nie ograniczają się do typowych zestawów słówek dla dzieci (np. kolory, zwierzęta..., itp.), ale uczą postawowych czynności życia codziennego, np. pytania i zwroty typu: 
"Która godzina?"; "Wstawaj"; "Obudź się"; Usiądź"; "Idź do łazienki"; " Co chciałbyś zjeść dzisiaj?"; "Ubierz kurtkę"; "Daj mi rękę"; "Chcę się bawić"; "Pokoloruj obrazek"...itd.

Ten szeroki wachlarz zwrotów pozwoli dzieciom wybierającym się z rodzicami na wakacje lub na dłuższy pobyt do Włoch na łatwiejsze odnalezienie się w nowym środowisku, oraz na nawiązanie kontaktu z włoskimi rówieśnikami.

Wspólne śpiewanie z dzieckiem to wspaniała rodzinna zabawa, a pomysłowi rodzice mogą ją urozmaicić dodając gestykulację imitującą czynności z piosenki. Dzięki temu dziecko w szybkim czasie zacznie automatycznie kojarzyć dany gest z jego włoskim odpowiednikiem. Na tym etapie zabawy można już śpiewać piosenki przy załączonej na płycie dodatkowej wersji karaoke.

Autorzy pomyśleli także o pomocy dydaktycznej, w razie potrzeby znajdziecie tu tłumaczenie wszystkich słówek i zwrotów, oraz dokładny przekład piosenek na język polski.

Książeczka wydana jest w kolorowej oprawie graficznej, a teksty urozmaicają wesołe ilustracje.

Zdecydowanie polecam książeczkę dzieciom w wieku przedszkolnym rozpoczynającym ich przygodę z językiem włoskim.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza