25 lutego 2015

Artystyczne studzienki uliczne w MediolanieCzy studzienki uliczne mogą być artystyczne, kreatywne, innowacyjne? I do tego reprezentować modę made in Italy? 

Okazuje się, że w Mediolanie tak! Nawet prozaiczne studzienki mają reprezentować Mediolan i jego lokalne wspaniałości i mistrzostwo w sektorze mody.

fot.followingyourpassion.wordpress.com

"Tombini art" to najnowszy projekt Metroweb powstały z myślą o tegorocznym Milano Expo. 24 studzienki ściekowe służące do odprowadzania wód do sieci kanalizacji na najmodniejszych ulicach miasta, via Montenapoleone i via Sant'Andrea, będą ręcznie pomalowane i udekorowane według autorskich projektów takich domów mody jak:
Giorgio Armani, Just Cavalli, Etro, Missoni, Larusmiani, Laura Biagiotti, Costume National, Moschino, 10 Corso Como, Prada, Trussardi, DSquared2, Versace, Iceberg, Brunello Cucinelli, Hogan, Alberta Ferretti, Valentino, Salvatore Ferragamo, Emilio Pucci, Giuseppe Zanotti Design, Ermenegildo Zegna.

Artystyczne studzienki będzie można oglądać do stycznia 2016r., po czym będą sprzedane na aukcji, a dochód zostanie przekazany na cele charytatywne organizacji no profit Oxfam Italia.
3 komentarze:

  1. Fakt, w wielu miastach pojawiają się ciekawe studzienki z herbami czy detalami miejsc.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kiedyś widziałam w Mediolanie własnie studzienki z malunkami nawiązującymi do pór roku, bardzo ładnie to wyglądało.

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda tylko, ze nie pozostają takie na zawsze..., prawda?

    OdpowiedzUsuń