12 lutego 2015

Włoskie Walentynki dla singli


W dzień San Valentino, czyli Walentynki we Włoszech, wbrew pozorom coraz częściej słyszy się o świętowaniu singli, czyli osób, które przechodzą przez życie w pojedynkę, przynajmniej tymczasowo.

fot.genovatoday.it

Co nie przeszkadza im aby świętować "dzień zakochanych". Chociażby dlatego, że od kilku lat ponoć protektorem singli jest San Faustino, patron Brescii, którego święto przypada 15 lutego.

Z tej okazji popularną już w wielu włoskich miastach zabawę dla singli proponuje 14 lutego Cafè de Paris (piazza Dalmazia) we Florencji, organizując tzw. Speed Lock Party (godz. 21.00). 

Zabawa polega na tym, że podczas gdy panie siedzą niezmiennie na swoich miejscach, panowie co 200 sekund przesiadają się o miejsce dalej. Aby przełamać pierwsze lody trzeba otworzyć symboliczną kłódkę, którą panie zawieszają na sobie, i do której wybrani panowie otrzymują kod. Ale za każdym razem gdy kłódka zostaje otwarta, personel dodaje nową kłódkę z nowym kodem, i zabawa toczy się dalej.

Organizatorzy zapewniają, że celem zabawy jest po prostu  zapoznanie nowych ludzi, przełamanie nieśmiałości i oporów, ciekawe "pogaduchy" i dużo śmiechu... A pretekstem jest nagroda w postaci wycieczki.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza