4 maja 2012

Na wycieczkę z osiołkiem u boku

fot.parks.it
Na wiosenną wycieczkę za miasto, weekend na wsi, czy letnie wykacje w górach - tylko z osiołkiem!


Trekking con l’asino, asinotrekking, onotrekking, czyli piesze wycieczki o boku osiołka, który wiezie nasze bagaże, a także asinovia dla dzieci, a więc jazda na osiołku, to nowe formy aktywnego wypoczynku, zwanego również turismo someggiato, który cieszy się coraz większą popularnością we Włoszech. 


Wycieczki w towarzystwie jucznych zwierząt na ogół organizowane są w parkach narodowych i regionalnych, oraz przez lokalne gospodarstwa agroturystyczne.

fot.articolionline.net
Osioł, po włosku asino, somaro i ciuco, świetnie nadaje się na towarzysza podróży, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Osiołki są inteligentne, sympatyczne, łagodne, i wbrew powszechnemu przekonaniu („uparty jak osioł”), są  posłuszne i oddane, jeśli dobrze się je traktuje. 
Nie można ich jednak nazbyt obciążać: ciężar bagażu lub dziecka nie powinien przekraczać 30% ciężaru osła, czyli średnio 40kg.

Pamiętajmy, że osiołki chodzą „a passo d’asino”,  czyli powoli, tak więc wycieczka ze zwierzęciem jucznym u boku to także idealny sposób na obcowanie z naturą, zrelaksowanie się i spędzenie wolnego czasu.

Info: http://www.trekkingasino.it/ oraz http://www.asinopertutti.it (okolice Rzymu)


fot.ienesiciliane.it

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz