13 września 2013

Nauka języka włoskiego dla głuchoniemychInstytut Głuchych w Turynie - Istituto dei Sordi di Torino - zajmuje się dydaktyką dzieci i dorosłych z wadami słuchu, a od ok. 10 lat prowadzi kursy dla głuchoniemych obcokrajowcówna które uczęszcza średnio około 20 młodych ludzi w roku.
We Włoszech mieszka znacznie więcej głuchoniemych imigrantów niż można by było się tego spodziewać, a takie osoby potrzebują odpowiednich materiałów aby mogły w miarę szybko przyswoić język włoski i  zintegrować się z ich rówieśnikami, przyznają autorzy podręcznika "Manuale di Lingua Italiana per sordi stranieri" (Simona Bonanno, Francesca Delliri, Enrico Dolza, Enrica Maglione, ed. Cartman, 2013), napisanego specjalnie z myślą o cudzoziemcach głuchoniemych uczących się języka włoskiego.


W Instytucie dla głuchoniemych w Turynie można zapisać się na kursy, zarówno w roku szkolnym, jak i na kursy letnie, takie jak: nauka języka włoskiego dla obcokrajowców głuchoniemych (najbliższy kurs: od 16.09. do 16.12.2013 w godz. 14.00-16.00), nauka języka migowego, nauka języka angielskiego dla głuchoniemych, a nawet na kurs gastronomiczny dla głuchoniemych. Info: link


1 komentarz: