18 września 2013

Nowe zawody antykryzysowe we Włoszech

Jak podaje włoski portal Ecoseven,net wielu młodych ludzi nie czeka na "ciepłą posadę" za biurkiem, ale szuka nowych pomysłów na zarabienie na życie. Tak właśnie powstają nowe modne zawody, jak np. chef a domicilio szef kuchni, który przyjeżdża na zamówienie do domu i przyrządza wyszukane potrawy na uroczystości rodzinne, przy czym sam organizuje zakupy, a na koniec pozostawia nieskazitelny porządek w kuchni.

Innym dobrze sprawdzającym się zawodem jest tzw. vegcoach - instruktor zdrowego, bezmięsnego żywienia. Vegcoach przygotowuje zrównoważoną dietę, organizuje zakupy, prowadzi mini kursy gotowania, itp.

Jednak największą popularnością cieszą się obecnie mariti in affitto - mężowie do wynajęcia wykonujący drobne naprawy i usługi w domu, tzw. "złote rączki", a także zadbają o sprawność samochodu, pojadą do mechanika, autoservisu, itp. Wynagrodzenie wynosi zwykle ok 20 euro na godzinę. 

Mąż do wynajęcia ma za zadanie uwolnić panią domu od jakichkolwiek problemów i napraw domowych, zaniedbanych przez oficjalnych mężów i partnerów, przy czym pomagają także kobietom samotnym, rozwódkom, wdowom, osobom starszym...
Więcej informacji: www.ilmaritoinaffitto.it/Czytaj także: Pomysły na nowy zawód, nowe życie


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza