22 maja 2014

Festiwal chodzenia w Bolzano

Bolzano już po raz kolejny zaprasza na nietypowy Festiwal chodzenia - Festival del camminare - który odbędzie się w dniach od 23 do 25 maja 2014.

W programie 48 ciekawych atrakcji, min. prezentacje różnych sposobów chodzenia pieszo, warsztaty, spektakle, trasy chodzenia z muzyką, inicjatywy dla rodzin z dziećmi (np. Salta balla cammina e canta - skacz, tańcz, chodź i śpiewaj), chodzenie z osiołkiem, spotkania ze sławnymi osobistościami - amatorami pieszej turystyki, konferencje (np. chodzenie i literatura, psychologia, bajki...), breathwalk (rodzaj gimnastyki), nordic walking, stretching emozionale, itd.


Jedną z ciekawszych inicjatyw w obrębie festiwalu jest Pierwszy Międzynarodowy Zjazd Joelette, tj. chodzenia na wycieczki górskie niepełnosprawnych poruszających się na specjalnych wózkach o jednym kole (tzw. joelette) i noszonych przez wolontariuszy - sport rozpowszechniony szczególnie we Francji, ale stopniowo staje się coraz bardziej popularny również we Włoszech. Zobacz filmik poniżej:


3 komentarze:

 1. Obejrzałam film, wzruszający i podnoszący wiarę w nasze człowieczeństwo, super sprawa ten Joelette dla niepełnosprawnych :-) fajnie, że ruch Joelette rozwija się. Świat pięknieje, kiedy zdrowi nie wykluczają z życia niepełnosprawnych, z obszarów wydawałoby się dla nich niedostępnych, ale przyczyniają się swoim zaangażowaniem i niesioną pomocą sprawić, aby też żyli pełnią życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to fantastyczna sprawa. Mysle, ze bedzie coraz wiecej takich inicjatyw i imprez niewykluczajacych nikogo.

   Usuń
 2. Festiwal chodzenia - takie rzeczy we Włoszech tylko w Trentino Alto Adige ;) Wspaniale, że są takie inicjatywy także dla niepełnosprawnych!

  alessandra
  http://studia-parla-ama.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń