10 maja 2014

Włoskie ministerstwo zdrowia wydało wojnę siedzącemu trybowi życia

Siedzący tryb życia, uzależnienie od telewizji, internetu, tendencje do nadwagi i nałogów... włoskie ministerstwo zdrowia postanowiło wydać wojnę tej pladze XXI wieku.Jedną z takich propozycji jest np. promocja sportu z inicjatywy Opes i 9 narodowych Federacji sportowych skierowana do młodzieży szkół średnich "14-19 Sport@Scuola". Sześć regionów przyłączyło się do tej propozycji: Campania (Napoli), Lazio (Roma, Pomezia), Lombardia (Milano), Sicilia (Palermo), Toscana (Firenze), Veneto (Vicenza). Dzięki temu w wielu szkołach młodzież będzie mogła bezpłatnie skorzystać z treningów wielu dyscyplin, min.: taniec sportowy, kajakarstwo, lekkoatletyka, badminton, hokey, rugby, jeździectwo, itd.

Inną inicjatywą jest kampania "Non fare autogol" (nie strzelaj somobója) również skierowana do młodzieży, w której biorą udział piłkarscy mistrzowie wszystkich drużyn włoskiej ligi A. Gwiazdy piłki nożnej spotykają się z młodzieżą wielu szkół namawiając ich do zdrowego odżywiania się, sportu i codziennej aktywności fizycznej.


W państwowych mediach od dłuższego czasu prowadzi się kampanię reklamową mającą na celu ruszyć (w sensie przenośnym i dosłownym) zarówno młodych jak i starszych widzów, np.  trener narodowej drużyny piłkarskiej we własnej osobie, Cesare Prandelli, zwraca się niczym do własnych piłkarzy mówiąc "datti una mossa!" (rusz się!):

1 komentarz:

  1. Słuszne poczynania. Popieram. Sama też jestem zwolenniczką aktywnego wypoczynku.

    OdpowiedzUsuń