15 lutego 2012

Loty z Modlina do Włoch

Od połowy lipca, Ryanair uruchomi osiem połączeń z nowo wybudowanego lotniska w Modlinie koło Warszawy, między innymi do Rzymu, Mediolanu i Londynu.

Oprócz linii lotniczych Wizzair, będzie to drugi tani przewoźnik oferujący korzystne cenowo bilety na przeloty ze stolicy. To dobra wiadomość dla mieszkańców Warszawy i okolic. Od 15 lipca, Ryanair będzie latać z Modlina do Brukseli, Budapesztu, Dublina, Londynu, Mediolanu, Oslo, Rzymu i Sztokholmu.

Linia chce przewozić na tych trasach 700 tysięcy pasażerów rocznie, co ma pozwolić na stworzenie na polskim lotnisku około 700 miejsc pracy. Oprócz tego, jak poinformował CEO linii Michael O'Leary, w ciągu najbliższych dwóch lat, jego firma planuje utworzenie od dwóch do trzech nowych baz w Polsce (na razie, irlandzki przewoźnik posiada tylko jedną - we Wrocławiu). Firma nie ujawnia jednak póki co, na których lotniskach chciałaby założyć nowe obiekty. Łącznie z Modlinem, Ryanair będzie miał 109 połączeń z dziesięciu polskich lotnisk. W tym roku na trasach z i do Polski linia ta, chce przewieźć 5 milionów pasażerów.  (emi, mam)
źródło: www.naszswiat.net 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza