6 lutego 2012

Płatny wjazd do centrum Mediolanu
Od 16 stycznia 2012r. w Mediolanie obowiązuje nowa opłata (congestion charge) za wjazd do centrum miasta, w tzw. strefę C (obejmuje 8,2km kw.). Opłata wynosi 5 euro. Od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 19.30 specjalne kamery monitorują wjazd wszystkich pojazdów fotografując ich numery rejestracyjne.


Opłatę należy uiścić tego samego dnia lub w ciągu następnych 24 godzin. Mandat wynosi 76 euro. Ticket ważny jest całą dobę, niezależnie od ilości wjazdów i wyjazdów ze strefy. Dla mieszkańców centrum przeznaczono 40 darmowych wjazdów i zniżkę na następne (opłata 2euro). 

Celem nowego zarządzenia burmistrza miasta Giuliano Pisapia jest zmniejszenie ruchu pojazdów w centrum o przynajmniej 20-30%, a tym samym redukcja zanieczyszczenia powietrza w Mediolanie.
Pieniądze uzyskane z opłaty Ecopass miasto ma wykorzystać na doinwestowanie transportu publicznego (który i tak jest obecnie najlepiej działającym we Włoszech), oraz na utworzenie miejskich terenów zielonych i nowych stref przeznaczonych wyłącznie dla pieszych. Info: www.areac.it 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza