8 marca 2013

O czym marzą dzisiejsze Włoszki

fot.diredonna.it
PRACA
Wygląda na to, że coraz mniej Włoszek ma aspiracje tradycyjnej gospodyni domowej, ale zarazem nie chce zrezygnować z centralnej roli w rodzinie. 

Według sondaży podanych na portalu Casa.it jedna Włoszka na trzy marzy o telepracy, czyli przeniesieniu biura do domu przy użyciu najnowszej technologii informatycznej.


Taka forma organizacji pracy pozwoliłaby na efektywniejsze zorganizowanie czasu i życia rodzinnego i mieć więcej czasu dla siebie samej. 35% kobiet deklaruje, że chciałyby wyodrębnić w mieszkaniu miejsce na własne domowe „biuro”.

DOM
Z  sondażu portali Casa.it i alfemminile.com wynika, że najważniejsze pomieszczenie w domu dla kobiet to nie, jak by się wydawało, tradycyjna kuchnia, ale pomieszczenia relaksujące, czyli ukwiecone tarasy i łazienki z nowoczesną wanną z hydromasażem.

Aż 29% Włoszek stawia na pierwszym miejscu w swoich marzeniach o idealnym domu duże słoneczne tarasy, gdzie mogłyby wypoczywać i zajmować się ogrodnictwem, a 28% ankietowanych kobiet uważa za podstawę komfortowe  łazienki wyposażone we wszystkie akcesoria do pielęgnacji ciała i urody.

Tylko 19% marzy o wysokiej klasy super nowoczesnej kuchni.

MIŁOść
Według ostatnich danych opublikowanych na wakeupnews.eu Włoszki wcale nie marzą o kochankach z tanich dowcipów, jak: umięśniony rzeźnik (tylko 7% ankietowanych) hydraulik (5%), czy opalony ratownik nad morzem (4%), a już najmniejsze szanse mają politycy (2%)...

Na pierwszym miejscu  w rankingu idealnego mężczyzny dla Włoszki jest dzisiaj człowiek sukcesu, najlepiej bankier (33%), a na drugim miejscu przedsiębiorca (26%). Dopiero na trzecim miejscu znalazł się umięśniony personal trainer - osobisty trener (21%), ewentualnie elegancki prawnik lub księgowy (17%), a nieco mniej szans ma artysta (13%) i lekarz (10%). 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz