13 marca 2013

Skandaliki i plotki wokół konklawe


Podrabiany biskup
R. Napierski - fot.lameziainstrada.it
Dużą sensacją okazało się wykrycie fałszywego biskupa, który próbował się wmieszać w tłum kardynałów przybywających na konklawe do Watykanu.
Ralph Napierski miał zamiar uczestniczyć w kongregacji generalnej, a później w samym konklawe. Jak deklaruje na własnym blogu, założył zakon katolicki „Corpus Dei”, który popiera yogę Jezusa.


Mimo, że przedarł się przez gwardie Watykanu, niestety plan się nie powiódł. Fałszywy biskup ubrał się niezbyt dokładnie (sutanna zbyt krótka, nieodpowiedni kolor pasa, podrabiany krzyż na szyi)  i został wyproszony z sali przez ochronę ku uciesze dziennikarzy i komentatorów mediów. (La Repubblica, 5/03/2013)

Kuchnia w Watykanie
Kardynał Timothy Dolan  z Usa narzeka na kuchnię serwowaną w Watykanie: podobno jest zbyt „spartańska”. Dodał nawet, że weźmie ze sobą jakieś cukierki, na wypadek, gdyby zachciało  mu się jeść podczas konklawe! Tymczasem rzecznik Watykanu, ojciec Federico Lombardi uspokaja, że gdyby posiedzenia konklawe przedłużało się do późnego wieczora, personel Domus św. Marty będzie serwować ciepłe posiłki… (liberoquotidiano.it, 11/03/2013)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza