7 października 2011

Rzymskie taksówki najgorsze w Europie


Inspektorzy Międzynarodowej Federacji Taksówek w Brukseli La Federazione internazionale dell'auto (Fia) przeprowadzili sondaże Fia-Eurotest w 22 miastach europejskich, z których wynika, że stan i usługi taksówek w Wiecznym Mieście nie tylko pozostawiają wiele do życzenia (podobna krytyka dotyczy taksówek w Amsterdamie, Luksemburgu, Madrycie, Pradze i Wiedniu), ale zostały ocenione jako „najgorsze tego typu doświadczenie”!
Rzymscy taksówkarze prowadzą agresywnie, złorzeczą i przeklinają na ścisk na drodze i korki, przekraczają limity prędkości, przejeżdżają na czerwone światło... a trasa do przebycia okazuje się o wiele dłuższa niż być powinna. Taksówkarze dosłownie „gubią się” przedłużając trasę nawet o 60%.
Co więcej, zły stan pojazdów wzbudził największe zaniepokojenie inspektorów, nie mówiąc już o komforcie jazdy: zanotowano częsty brak klimatyzacji, otwieranie szyb uszkodzone, niechlujność i śmietnik na siedzeniach... Natomiast opłata okazuje się z reguły wyższa od standartowych cenników.
Tymczasem taksówki i ich usługi w Mediolanie oceniono jako „dobre” (podobnie jak w  Barcelonie, Berlinie, Lizbonie, Monaco i Paryżu).
(Ciekawostki z prasy: ANSA, 6/10/2011)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza