21 września 2016

Inspirujące zwiedzanie Starożytnego Rzymu: jesienne propozycje


Pasjonatów historii a w szczególności Starożytności zainteresują z pewnością nowe propozycje zwiedzania zabytków Starożytnego Rzymu i poznania atmosfery epoki Antyku w sposób niebanalny i inspirujący.


Zacznijmy może od niezwykle sugestywnych, wieczornych podróży do Fori Imperiali (Fora cesarskie)  pod nazwą „Viaggi nell’antica Roma 2 storie e 2 percorsi”


Jest to rodzaj spektaklu audiowizualnego, wzbogaconego o multimedialne efekty specjalne, opowieści, rekonstrukcje historyczne, legendy, gdzie obrazy filmowe przeplatają się z faktami historycznymi z epoki imperium rzymskiego za rządów Oktawiana Augusta i Juliusza Cezara.

Podróż zadedykowana Augustowi trwa 40 minut: do 30 września w godzinach 20.00, 21.00 i 22.00, a od 1 do 30 października w godzinach 19.00, 20.00, 21.00 i 22.00. Natomiast „podróż z Cezarem” trwa 55 minut (spektakle rozpoczynają się co 20 minut), do 30 września w godzinach od 20.00 do 23.20, a od 1 do 30 października w godzinach 19.00 do 22.20. Więcej informacji na stronie: http://www.viaggioneifori.it/

Proponuję też wybrać się na wystawę archeologiczną "Made in Roma. Marchi di produzione e di possesso nella società antica", prezentowaną w siedzibie Museo Fori Imperiali nei Mercati di Traiano, który był pierwszym muzeum architektury antycznej w historii miasta.

Obejrzycie tu znaki towarowe, podpisy, stemple i niepowtarzalne symbole starożytnych Rzymian, czyli coś w rodzaju dzisiejszych logo producentów i handlowców, jakie antyczni Rzymianie uwieczniali na przedmiotach codziennego użytku i ich opakowaniach. Są nawet oznakowania na obrożach zakładanych na niewolników, na których widniał napis: „jeśli ucieknę zaprowadźcie mnie do mojego pana”. Wystawa pokazuje cenne znaleziska pochodzące z rzymskich i zagranicznych muzeów. Ta niezwykle ciekawa ekspozycja będzie czynna do 20 listopada 2016.


 


To tylko niektóre atrakcje, które czekają na was w Rzymie w sezonie jesiennym. Warto więc zaplanować choćby krótką podróż, bo przecież wszystkie drogi prowadzą do Rzymu... Aby znaleźć dogodne i tanie połączenie samolotem, pociągiem czy autokarem, bez względu na to z jakiego krańca Europy tutaj przebywacie, proponuję posłużyć się wyszukiwarką www.goeuro.pl/podroz/rzym, tu znajdziecie wszystkie najważniejsze informcje i praktyczne porady do zaplanowania podróży.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz