20 grudnia 2016

Niechciane prezenty czyli włoskie boomerangi, doppioni i inne

Ręka do góry, kto nie dostał kiedyś "prezentu na wymianę", nietrafionego, niechcianego, takiego, który do niczego nie jest potrzebny, rzecz bezsensowna, zupełnie do was nie pasuje, albo wam się po prostu nie podoba, w najlepszym przypadku macie już coś takiego w szufladzie...No cóż, zobaczmy jak Włosi nazywają takie prezenty- regali riciclati - to typowe określenie na "prezenty wymieniane", i uwaga, nie miejmy złudzeń: nie chodzi tu ani o oszczędność ani o rycykling ekologiczny. 

- regali boomerang - takie, które prędzej czy później do was wracają z powrotem, po wielu wędrówkach i wymianach, jednym słowem prezent z odzysku

- doppione - czyli kopia prezentu, który już wcześniej otrzymaliście

Ale ale, włoskie media donoszą, że podobno ostatnio nawet są w modzie prezenty tzw. upcycling - czyli z cyklu: jak dać "nowe życie" staremu przedmiotowi, i przerobić go na vintage. I tu osoba, która obdarowuje was w  regalo di secondamano wcale nie idzie na łatwiznę, przeciwnie: liczy się kreatywność!

A wy, jakie macie pomysły na niechciane prezenty?4 komentarze:

 1. Ooo z tym vintage to nawet w Polsce już się powoli spotyka ;) Aaa mam niechciane prezenty, nawet sporo, ale głupio się tego pozbyć :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Aguś, wspaniałych, zdrowych, radosnych Świąt i tylko chcianych prezentów :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewuniu, dziękuję pięknie! Tobie również ślę najlepsze życzenia bardzo kreatywnych, kolorowych i domowych rodxinnych Świąt (wracasz do domu, chyba, prawda?)

   Usuń
  2. Dziękuję :) Jestem w domu :) I pozdrawiam serdecznie, świątecznie, ciepło z Supraśla :)

   Usuń