29 sierpnia 2012

Nowy rekord niepłaconych mandatów w Mediolanie


Niepłacenie mandatów to zjawisko, które dotyczy większości miast włoskich. Tylko w Mediolanie władze miasta obliczyły, że niezapłacone mandaty wynoszą ogółem 8 milionów euro.
Statystycznie co roku miasto wydaje półtora miliona euro na poszukiwanie zagranicznych piratów drogowych i uchylających się przed zapłatą mandatu kierowców. Zazwyczaj płaci tylko połowa z nich.
Od lat prymat niepłaconych mandatów w Mediolanie należał do kierowców z rejestracją szwajcarską, ale znaczna część kierowców przekraczających nagminnie przepisy i unikająca ich konsekwencji to obywatele krajów, które nie zawsze chcą współpracować z tutejszą policją: San Marino, Księstwa Monako, Bułgarii, Rumunii, Niemiec.

Poprzedni rekordzista, obywatel Szwajcarii, jeżdżący samochodem marki Audi3, otrzymał 287 mandatów. Ten niechlubny wynik pobił niedawno kierowca narodowości rumuńskiej z Bukaresztu prowadzący Alfa Romeo, na którego konto wpłynęło 498 mandatów o wartości przekraczającej 20tys. euro.
Władze lokalne są świadome, że po mieście krąży tysiące podejrzanych samochodów zarejestrowanych za granicą na wątpliwe lub wręcz fikcyjne firmy, często wypożyczone i wzięte w leasing.

Ktokolwiek otrzymał mandat na terenie Mediolanu i ma co do tego wątpliwości, może uzyskać więcej informacji na temat wykroczeń, obejrzeć zdjęcia wykonane przez kamery monitoringu miejskiego, itd. wpisując dane mandatu na stronie: link

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza