27 lutego 2015

Wspaniały Boccaccio - nowy film już na ekranach włoskich kin

Tego filmu nie można przegapić! 

26 lutego ukazał się na ekranach włoskich kin długo oczekiwany film Maraviglioso Boccaccio - Wspaniały Boccaccio  w reżyserii braci Tavianich, przy czym zwróćcie uwagę na tytuł filmu, który brzmi archaicznie: 
"mAraviglioso", a nie: "mEraviglioso" (wspaniały, cudowny).
Paolo (83 l.) i Vittorio (85 l.) Taviani przenieśli na duży ekran pięć noweli Dekameronu Giovanniego Boccaccia kreując postacie literackie w sposób nowoczesny i atrakcyjny, tak aby wzbudziły zainteresowanie szczególnie młodych widzów.
To co autorzy chcieliby przekazać młodemu pokoleniu, to fakt, że największe "zarazy" naszej cywilizacji (przemoc, terroryzm, bezrobocie..., itd,) można  "leczyć" fantazją i miłością...

Krytycy zwracają uwagę na bogatą scenografię, fantastyczną obrazowość, a przede wszystkim niezwykłą zmysłowość grupy chłopców i dziewcząt ukrywających się przed brutalnością rozprzestrzeniającej się wokół XIV-wiecznej Florencji zarazy...

W rolach głównych zobaczymy min. 35-letną Kasię Smutniak obok: Lello Arena, Paola Cortellesi, Carolina Crescentini, Flavio Parenti, Vittoria Puccini, Michele Riondino, Kim Rossi Stuart, Riccardo Scamarcio, , Jasmine Trinca i Josafat Vagni.2 komentarze:

  1. No no, może być bardzo ciekawe, tym bardziej, że lubię Riccardo Scamarcio :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O super, z pewnością obejrzę film :)

    OdpowiedzUsuń