3 września 2013

Zniżka 30% na włoskie mandaty dorgowe

Z dniem 20.08.2013 (Gazzetta Ufficiale del 20.08.2013, n. 194, della legge di conversione del D.L. 21 giugno 2013, n. 69,we Włoszech weszła nowa ustawa dotycząca mandatów za wykroczenia drogowe

fot.motorioggi.it

Nowa ustawa daje możliwość redukcji mandatu o 30% za niektóre wykroczenia drogowe, jeśli kierowca pojazdu wniesie opłatę w ciągu 5 dni (roboczych) od jego otrzymania zarówno bezpośrednio od funkcjonariusza policji, jak i wysłanego pocztą. Stosowne pouczenie kierowca znajdzie na zawiadomieniu.


Redukcja nie dotyczy mandatów za poważne wykroczenia, jak np. jazda w stanie nietrzeźwym, brak ważnego ubezpieczenia drogowego, itp.

Osoby, które nie chcą skorzystać z proponowanej redukcji mandatu, nadal będą miały  60 dni na zapłacenie całej sumy drogą pocztową.

Więcej informacji: fiscopiu.it/news/multe-ridotte-del-30-come-avere-il-beneficio


2 komentarze:

  1. Do nas mandaty dotarły do Polski po roku, cóż zapłaciliśmy. Przejechaliśmy jakąś ulicę, po której nie powinniśmy byli...było przekierowanie do strony na której były zdjęcia. Potem doczytaliśmy się, że mandaty płaci się do 180 dni. U nas Było ponad dwa razy później..

    OdpowiedzUsuń