16 września 2015

Frosinone: oglądanie meczy z balkonu zabronione!

Z serii "Tylko we Włoszech":
W mieście Frosinone (Lazio) lokalna kwestura wydała dość nietypowe, żeby nie powiedzieć absurdalne zarządzenie po meczu piłkarskim Roma - Frosinone, który odbył się w poprzednią sobotę.
Nowe zarządzenie zabrania oglądania meczy z balkonu czy nawet z okien mieszkalnych ze względów bezpieczeństwa. 
fot. gazzetta.it


Według oficjalnych wyjaśnień, tłumne zbiorowiska kibiców gromadzących się na okolicznych balkonach bloków mieszkalnych mogą doprowadzić do uszkodzenia struktury balkonów..., nie mówiąc już o kwestiach zachowania porządku publicznego.
Niezastosowanie się do zarządzenia grozi karą ostrzeżenia skierowanego do zarządców budynków.
Zaleca się więc zarządcom osiedli do zamontowania kamer przy domofonach, tak aby móc kontrolować ilość osób odwiedzających poszczególne mieszkania, co pomogłoby ustalić odpowiedzialność cywilną za ewentualne szkody po strzeleniu gola.

Lokalne media jednak podejrzewają, że chodzi tu jak zwykle o pieniądze. Oglądanie meczy bez konieczności wykupu biletu wstępu to nie lada gratka dla mieszkańców (i ich znajomych), których okna i balkony wychodzą prosto na stadion.

Prasa podaje także inny ciekawy przypadek z Frosinone. Ponoć potencjalni pacjenci miejskiego szpitala przed ważnym meczem  masowo zgłaszali się na oddziały, których okna wychodzą na stadion. Dlatego pewnego razu dyrektor szpitala postanowił zamknąć placówkę po godz. 15.00 "z powodu Juventusu".

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza