19 marca 2017

Słynny wampir-arystokrata hrabia Drakula pochowany w Neapolu

Słynny wampir-arystokrata hrabia Drakula najprawdopodobniej został pochowany w Neapolu.
Erika Stella z Neapolu przeprowadziła szczegółowe badania na ten temat i odkryła mogiłę Drakuli w klasztorze Santa Maria la Nova. 

Otóż na grobie Matteo Ferillo (ok. 1500r.), ojca Giacomo Alfonso Ferillo, który był mężem Marii Balsy, córki Vlada III, zauważyła charakterystyczne znaki ezoteryczne oraz znak smoka, symbol Zakonu Smoka (Ordine del Dragone), zgromadzenia szlachecko-wojennego, na którym widniał napis Hrabia Drakula (Conte Dracula).
Symbol Smoka („Draco” – „Smok”, przekształcone w „Dracul” – „Diabeł”) Vlad III odziedziczył po swoim ojcu, który był członkiem Zakonu Smoka. Natomiast w szlacheckiej rodzinie Ferillo nie dopatrzono się nigdy żadnego symbolu smoka.

Na mogile widnieje też inny napis, w którym jest mowa o pochowanym tu Dracula Tepes (Vlad III Palownik był nazywany Vlad Țepeș lub Vlad Drăculea, czyli Drakulą). Do podobnych konkluzji prowadzą także dodatkowe symbole, m.in. krzyż w formie  odwróconej ósemki, który symbolizuje zło, przekleństwo, itp.

Rozpoczęły się trzyletnie międzynarodowe badania, które dowiodły, że Drakula nie zginął w bitwie, jak podawały legendy, ale został więźniem Turków. Jego córka Maria zdołała ojca wykupić i zabrała go ze sobą do Italii. Dlatego też pradopodobnie został później pochowany właśnie w Neapolu.

O tych i podobnych tajemniczych odkryciach na filmiku poniżej:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz