7 czerwca 2013

Zjazd włoskich hackerów - Cosenza 2013

W dniach od 7 do 9 czerwca w Cosenzy (i zarazem po raz pierwszy w Kalabrii) odbędzie się coroczny ogólnokrajowy zjazd włoskich hackerów Hackmeeting 2013.


Pierwszy taki zjazd we Włoszech miał miejsce we Florencji w 1998r. Od tej pory spotkania odbywają się regularnie w różnych miastach Włoch-
Tematem przewodnim tegorocznego spotkania, jak sami się określają, włoskiej cyfrowej kontrkultury będzie "foraffascinu/foramaluacchiu", co w lokalnym dialekcie oznacza "odpędzić złe omeny z sieci". 

Aktywiści tłumaczą, że chodzi tu o pozbycie się komputerowych oczu Big Brothera, a więc wszystkich obserwatorów internetowych manewrów i przepływu informacji w biznesie, a przede wszystkim  służb kontrolujących sieć. To właśnie oni są dziś największym zagrożeniem dla wolności słowa.


W programie spotkania, debaty, seminaria, szkolenia i pokazy, analiza najnowszych technologii i mechanizmów samoobrony w internecie. 
Zjazd jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych internautów, dla uczestników będzie dostępna sala, gdzie każdy kto przyniesie własny komputer, będzie mógł wymienić doświadczenia,  pomysły, programy, i poznać się nawzajem...
Cosenza - Viale Giacomo Mancini (area ex-officine). Więcej info: http://it.hackmeeting.org/

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza