4 czerwca 2015

Włoskie "ubezpieczenie" dla plażowiczów: albo opalenizna albo odszkodowanie

Ostatnie lata pokazały, że nawet we Włoszech nie można uniknąć ryzyka deszczowych wakacji... Ale bez obaw! Także i w takim niefortunnym przypadku wyobraźnia włoskich operatorów turystycznych nie zawiedzie nikogo.

Na plażach w Jesolo (Veneto) już w zeszłym roku pojawiło się eksperymentalne "ubezpieczenie" dla spragnionych opalenizny turystów. Podobno takie rozwiązanie miało wielu chętnych i będzie do dyspozycji także w tym sezonie letnim.Formuła ABBRONZATI o RIMBORSATI (albo opalenizna albo odszkodowanie) przeznaczona jest dla plażowiczów, którzy wynajmują leżaki i parasole na prywatnych plażach, min. gości Oro Beach i Green Beach, i w razie deszczu, otrzymują zwrot kosztów za niewykorzystany na słońcu dzień.

Za taki dodatek ubezpieczeniowy "od deszczu" w godzinach od 11.00 do 17.00 dopłaca się o 1 euro dziennie więcej. Aby uniknąć nieporozumień i pretensji organizatorzy określili dokładne warunki niepogody, a mianowicie ubezpieczenie przysługuje tylko w przypadku gdy opady wynoszą minimum 3 milimetry na godzinę.

2 komentarze:

 1. Chi, chi, chi, czego to ludziska nie wymyślą, żeby zarobić na głupocie.
  Słonecznego czwartku Agnieszko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...ponoć na głupocie zarabia się najlepiej!
   buziaki, Ewo!

   Usuń