29 września 2011

Jak znaleźć męża we Włoszech?


Małżeństwa mieszane stają się we Włoszech coraz modniejsze i obecnie stanowią już 10% wszystkich zawieranych tutaj ślubów. Jak wynika z danych Osservatorio sulle Famiglie dell’Eurispes, przez ostatnie 10 lat ich liczba wzrosła aż o 300%!, tj. o 6 tys. małżeństw rocznie więcej. Co ciekawsze, mężczyźni chętniej wybierają na żony panie ze wschodniej Europy, głównie Rumunki, Polki, Rosjanki i Ukrainki.

Jeśli macie zamiar poszukać sobie tu partnera na całe życie, warto zapoznać się ze wskazówkami Włoszek, które, jak się okazuje, aby accasarsi bene dobrze wyjść za mąż,  potrafią podejść do „sprawy” bardzo praktycznie.

Otóż zarówno w poradnikach i artykułach ekspertów, jak i prywatnych blogach można wyczytać, że aby znaleźć męża „na miarę” marito su misura, trzeba się do tego zabrać profesjonalnie, jak do każdego innego projektu, a więc nakreślić business plan. Najlepiej zacząć od znalezienia odpowiedniego zestawu kandydatów. Gdy poszukujecie nowego domu, zwracacie się do biura czy agencji nieruchomości, na  podobnej zasadzie funkcjonują biura matrymonialne: agenzie matrimoniali. Tu wypełniacie ankietę, lepiej od razu skupić się na konkretach: Età – wiek; Gusti – gust; Hobby; Passioni – pasje; Lavoro/professione – praca/zawód, itd. Jeśli wolicie działać same, taką ankietę też lepiej sobie wypełnić w domowym zaciszu i „tego się trzymać!”.

Drugi etap to, jak czytamy w jednym z blogów, “analisi dell’ambiente e  della fauna”, czyli zbadanie środowiska i „zwierzyny”. Aby „łowy” były pomyślne, plan działania musi być precyzyjny: konkretne wytyczne gdzie można znaleźć Włocha single o oznaczonych parametrach, np. dai 30 in su po trzydziestce, finto intellettuale udający intelektualista, medioborghese przeciętny mieszczuch, attento al look zwracający uwagę na wygląd, to potencjalny klient locale alla moda miejscowego baru na topie; natomiast jeśli szukamy pana w wieku 20-50 lat età tra i 20 e i 50, molto concentrato sull’aspetto bardzo skoncentrowanego na wyglądzie, amante chiappe sode miłośnika jędrnych pośladków, to zapiszemy się do  klubu sportowego palestra (warto pamiętać: im droższa cena abonamentu, tym bogatsi kandydaci).

Niektórzy radzą jednak by nie zaniedbywać także pospolitych miejsc, np. supermarketu, kiosku z gazetami, baru, czy autobusu i tam przełamać pierwsze lody rompere il ghiaccio. Można niewinnie zagadnąć wcześniej upatrzonego kandydata: "Dato che ci vediamo tutti i giorni sul bus, pensavo fosse il caso di presentarsi…” ponieważ widzimy się codziennie w autobusie, pomyślałam sobie, że może powinniśmy się sobie przedstawić...
Najważniejsze to być aktywnym poza domem, aby zwiększyć ilość spotkań z mężczyznami aumentare il volume di incontri con uomini: uczestniczyć w imprezach partecipare a feste, chodzić na kolacje cene, spotkania incontri di gruppo, zapisać się do wytypowanych stowarzyszeń associazioni...Nie zapominamy też o wystawach mostre, inauguracjach inaugurazioni, bibliotekach biblioteche, księgarniach librerie, lokalnych festynach i odpustach sagre paesane, wszędzie  gdzie tylko może bywać zakreślony przez nas profil kandadata.

Wszystko to oczywiście kosztuje, ale dobra inwestycja musi się opłacić. Tak więc zakreślamy nasz budżet i  inwestujemy! Koniecznie zamieszczamy w budżecie także wydatki na poprawę naszego wyglądu migliorare le vostre  performance (po wyciągnięciu wniosków z surowej autoanalizy lub sesji z zaufanymi koleżankami): fryzjer parrucchiere, kosmetyczka estetista, dietetyk dietologo, shopping, itd.  Podobno w przypadku „uwodzenia na ślub" seduzione-scopo nozze sprawdza się mise graziosa ubiór ujmujący/pełen wdzięku senza eccessi bez przesady, ale  personalizzata con accessori originali dobierając oryginalne dodatki według własnego gustu.

Następny etap to już „łowy” la caccia. Rzeczywiście nie wszystkie mamy do tego talent, ale podobno tego też można się nauczyć. W Tokyo na przykład, podają z westchnieniem włoskie media, od paru lat rejestruje się prawdziwy boom na szkoły specjalizujące się w nauczaniu sposobów „łowienia męża” i trucchi della "caccia al coniuge".

Aby nie tracić czasu na zbytnie eksperymentowanie i zawęzić nieco krąg kandydatów można zasięgnąć porad gwiazd. Okazuje się, że istnieją portale, które udzielają konsultacji jak i gdzie  znaleźć pokrewną duszę l’anima gemella, co więcej, doradzają jak poprowadzić wybranka do ślubu i nakreślają przedślubne romantyczne horoskopy dla pary narzeczonych  romantici oroscopi di coppia prenuziali, itp.

Jeśli wolicie poszukiwania anonimowe, tym bardziej jeśli nie zaliczacie się do kategorii osób pięknych i zachwycających se non si appartiene a categoria di persone belli e affascinanti, nic prostrzego jak zapisać się do internetowej agencji spotkań iscriversi ai siti internet di incontri. Statystycznie dwa miliony Włochów single zwraca się właśnie do agencji on-line. Podobno dziś porównuje się takie agencje do McDonalds, czyli, że wszyscy tam chodzą, ale nikt otwarcie się do tego nie przyznaje. Tradycyjne agencje matrymonialne on-line dobierają bratnie dusze dopasowując różne kryteria i parametry przez was podane. Przeciętny koszt agencji to mniej niż 200 euro zazwyczaj na pół roku.

Ostatnio powstało wiele agencji on-line przeznaczonych dla Włochów poszukujących narzeczonych z zagranicy, głównie ze wschodniej Europy specializzata nello stabilire contatti tra gli uomini italiani e donne straniere, soprattutto dell'Est. Jak wynika z badań ekspertów, większość takich portali nie budzi zaufania.

Warto również trzymać się z daleka od agencji specjalizujących się w ogłoszeniach erotycznych, zdradach i różnego rodzaju „wyskokach” specializzate in annunci erotici e tradimenti e scappatelle. Tam raczej próżno szukać męża.

Czasami warto wreszcie  posłużyć się sprawdzoną praktyką spotkań z góry ukartowanych pratica dell’incontro combinato. Podobno, wbrew pozorom, taka metoda nadal gwarantuje świetne rezultaty. Wystarczy wysłuchać cierpliwie dobrej rady sąsiadki, czy koleżanki z pracy:  Ci sarebbe un ragazzo perfetto per te, devo assolutamente presentartelo“! Jest taki chłopak idealnie pasujący do ciebie, muszę koniecznie cię z nim poznać!...

A może czytelniczki, szczęśliwe mężatki we Włoszech, zdradzą swoim niezamężnym koleżankom ich sekrety, jak i gdzie, przypadkowo lub nie, wpadły na swoją bratnią duszę?  Czekam na wasze wpisy...

1 komentarz: