10 lipca 2015

Polski pawilon na Milano Expo - plusy i minusy

Pawilon Polski wita swoich gości "przekornym" cytatem z "Boskiej Komedii" Dantego. Otóż przed wejściem do Piekła Dante umieścił słowa “Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate" - Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy wchodzicie." 

Tymczasem pawilon Polski reprezentuje nadzieję na lepszą przyszłość, a więc motto przed wejściem brzmi: "Abbiate ogni speranza..." - Miejcie wszelką nadzieje....
Pawilon skonstruowany z jednakowych elementów - skrzynek drewnianych - rzeczywiście robi wrażenie, szczególnie z dalszej perspektywy....
Wchodzimy na taraz zwany "Magicznym ogrodem" i faktycznie znajdujemy się w oazie zieleni, świeżości, relaksu... W tle słychać delikatne dźwięki muzyki klasycznej, Aż chciałoby się rozłożyć leżak i i posiedzieć dłużej w tej błogiej, niemal bajkowej scenerii....

No cóż, przechodzimy dalej bo w środku czeka nas projekcja filmu animowanego o historii Polski. Piętro niżej na dużym ekranie ukazują się "Usta prawdy", animacja, która podoba się głównie młodszym zwiedzającym.


I wreszcie przechodzimy do sal, gdzie prezentowane są wystawy okresowe. Poniżej fragmenty prezentacji regionu Kujawsko-pomorskiego: Na zakończenie możemy jeszcze kupić typowe polskie  produkty i przysmaki w bogato zaopatrzonym sklepie:

Lub skosztować na miejscu niektóre z polskich potraw. Smacznego!Ile osób odwiedza codziennie pawilon, pani z obsługi nie umiała powiedzieć, prawdopodobnie także statystyki podawane w mediach są dość ogólne.

Ogólne wrażenie po zwiedzeniu polskiego pawilonu: pozytywne, Największe wrażenie robi ogród na tarasie. Projekcja filmu też wzbudza duże zainteresowanie widzów.  Asortyment w sklepie jest bardzo bogaty i ładnie zaprezentowany.

Natomiast wystawa okresowa wydawała się nieco uboga i mało interaktywna.
A jedyny wyraźny minus to klimatyzacja. Temperatura jest zbyt niska, szczególnie gdy wchodzimy z upału panującego na zewnątrz i czujemy wyraźny dyskomfort termiczny, w sali projekcyjnej jest po prostu zimno. Niestety to problem, który dotyczy wielu pawilonów...2 komentarze:

  1. Odpowiedzi
    1. no, niestety... Ale większość pawilonów na Expo ma wysokie ceny produktów.

      Usuń