30 czerwca 2016

Wakacje w północnych Włoszech „last minute”

Jeśli jeszcze nie macie pomysłów na niezapomniane, pełne rozrywek wakacje, proponuję oczywiście Włochy, tym razem na trasie Mediolan - Werona - Wenecja.

Dlaczego zabieram was właśnie na północ? Chociażby dlatego że na liście obiektów objętych szczególną ochroną Unesco ze względu na ich unikatową wartość kulturową bądź przyrodniczą dla ludzkości tylko w Lombardii znajduje się aż 10 takich miejsc (prawdziwy włoski rekord), a w Wenecji Euganejskiej 4.  


Jednak oprócz zapierających dech w piersiach walorów krajobrazowych i artystycznych, o których informacje z łatwością znajdziecie w każdym przewodniku, przez najbliższe miesiące czeka was wiele ciekawych wydarzeń w północnych Włoszech. Expo co prawda się już skończyło, ale na brak atrakcji w to lato nie można narzekać. Dla każdego coś miłego, poniżej kilka wybranych propozycji na najbliższe tygodnie, a więc:

MUZYKA - TEATR - OPERA - TANIEC – FESTYNY – FESTIWALE – GASTRONOMIA - SPORT

Międzynarodowy Festiwal Latynoamerykański k. Mediolanu

16 czerwca - 3 września LatinfiExpo 2016 - na targach Malpensa Fiere – Busto Arsizio (k. lotniska Malpensa-Mediolan). W programie oczywiście najlepsza muzyka latynoska, imprezy gastronomiczne, sprzedaż rzemiosła artystycznego i wiele innych atrakcji.

Święto Muzyki w Como

29 czerwca - 17 lipca  2016 Festival Como Città della Musica – tematem tegorocznego festiwalu jest „miłość”. Gwoździem programu będzie opera Donizettiego  "Elisir d'amore" (Eliksir Miłości). Ponadto festiwal będzie gościć balet i światowej sławy tancerkę Eleonorę Abbagnato. Ale na festiwalu zaplanowano także koncerty muzyki elektronicznej,  rap, metal, punk, hardcore, rock z Gianną Nannini na czele.

Święto Róż k. Werony

8 – 11 lipca Festa delle Rose w Rosegaferro Villafranca di Verona.  Tematem przewodnim święta są oczywiście róże, ale wydarzeniu towarzyszą także degustacje gastronomiczne i wieczory taneczne.

Światowe Zawody lekkoatletyczne w Padwie

30° Meeting Città di Padova 17 lipca Stadio Euganeo. 67 najlepszych na świecie sportowców lekkoatletyki będzie próbować swoich sił przed Olimpiadą w Rio de Janeiro. Wstęp wolny. Imprezę transmituje na żywoTv Rai Sport.

Festiwal Opery Lirycznej w Weronie

W okresie koniec czerwca – początek września starożytny amfiteatr Arena di Verona  zaprasza na Arena Opera Festival – to okazja na obejrzenie najpiękniejszych spektakli operowych, baletowych i muzycznych w wykonaniu najwybitniejszych artystów świata.

Festiwal  muzyczno-gastronomiczny w Vicenzy

21 – 24 lipca JAMFOOD - Food Truck Festival i JAMROCK Festival 
Degustacje potraw street food, czyli jedzenia na ulicy, oraz wina i piwa ze wszystkich niemal regionów Włoch. Ponadto dużo dobrej muzyki i spektakli w ramach koncertów JAMROCK.

Święto lawendy nad jeziorem Garda

1 - 3 lipca w Desenzano del Garda (Brescia) gości Festa della Lavanda, czyli czyli Święto Lawendy organizowane z okazji zbiorów tej ozdobnej i leczniczej rośliny.  Na turystów czeka niezwykle romantyczne, pachnące i kolorowe „lawendowe miasteczko”, w programie sprzedaż lokalnych produktów, spektakle, wystawy.


Więc pospieszcie się, północne Włochy last minute to najlepszy wybór na relaks i ciekawie spędzone wczasy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz