25 października 2012

Włosi najsłabsi z angielskiego w krajach Unii Europejskiej


Z ostatnich sondaży EF Education First (międzynarodowej organizacji specjalizującej się w kursach językowych) wynika, że Włosi plasują się na ostatnim miejscu spośród krajów Unii Europejskiej w rankingu według znajomości języka angielskiego, tzw. English Proficiency Index.
Na pierwszych miejscach znalazła się Szwecja, Dania i Holandia. W stosunku do zeszłego roku Włochy spadły o jedno miejsce, wyprzedzone przez Hiszpanię. Natomiast w rankingu krajów całej Europy gorsze wyniki od Włochów otrzymały tylko Rosja i Turcja.

We Włoszech stosunkowo najlepiej wypadł region Friuli Venezia Giulia (na poziomie znajomości obywateli Niemiec i Polski), a następnie Lombardii i Lazio, a najgorzej z angielskim radzą sobie mieszkańcy regionu Calabrii.
Spośród włoskich miast najlepszą znajomością angielskiego mogą pochwalić się mieszkańcy Mediolanu, a najsłabszą mieszkańcy Neapolu i Rzymu.
 (Ciekawostki z prasy: agi.it, 24/10/2012)

2 komentarze:

  1. Mieszkam w Mediolanie i mimo, ze faktycznie mozna tutaj znalezc osoby mowiace po angielsku to jednak jego poziom pozostawia wciaz wiele do zyczenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oj, to prawda, Włosi leniwi także w nauce angielskiego! ;)

    OdpowiedzUsuń