25 czerwca 2014

Bezrobotni po 40-tce we Włoszech

Associazione Lavoro over 40 to nowe stowarzyszenie we Włoszech chroniące prawa osób które poszukują pracy w wieku dojrzałym.


fot.overquarantapiemonte.it

Jak wiadomo statystyki młodych bezrobotnych we Włoszech są dramatyczne, i zarówno rząd, jak i związki zawodowe oraz przedstawiciele pracodawców od dawna przygotowują reformy, które mają w krótkim czasie zwiększyć zatrudnienie młodych ludzi. 


Tymczasem statystyki dotyczące osób, które straciły pracę  po 50-tym, a nawet po 40-tym roku życia, są jeszcze wyższe wg. danych ISTAT z 2013r.: 2 mln 700tys. osób, w tym 1,5 mln bezrobotnych, a reszta na tymczasowym zasiłku z państwowego funduszu  gwarantowanych wynagrodzeń (cassa d'ntegrazione)

Associazione Lavoro over 40 to nie jest urząd pośrednictwa pracy, ale stowarzyszenie, które walczy o prawa osób w wieku dojrzałym, walczy z dyskryminacją, ze stereotypami, promuje nowe projekty aby poprawić sytuację zatrudnienia osób po 40-tce, uświadamia pracodawców o zaletach pracowników z dużym bagażem doświadczenia, wreszcie, asystuje i doradza bezrobotnym tej kategorii jak się przekwalifikować, jak szukać odpowiedniego dla siebie zatrudnienia.

Każdy kto chciałby zasygnalizować jakiś problem w tej kwestii, lub potrzebuje porady czy wskazówki gdzie szukać pomocy może zwrócić się do tego stowarzyszenia. Więcej informacji na stronie: Associazione Lavoro Over 40

Na terenie Włoch istnieją także inne stowarzyszenia "Over 40", np.:
Associazione Lavoro Piemonte Over40
Associazione Nazionale per la Tutela dei Diritti dei Lavoratori Over 40


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz