9 czerwca 2014

Najbardziej zatłoczone miasta Włoch i świata

W rankingu 10 najbardziej zatłoczonych i zakorkowanych miast na świecie opublikowanym przez Tom Tom Traffic Index 2014 znalazły się dwa miasta włoskie: Palermo i Rzym, razem z Moskwą, Rio de Janeiro, Meksykiem i Los Angeles.

fot.affaritaliani.it

Natomiast w skali europejskiej po Moskwie (1 miejsce) i Istambule (2 miejsce), Palermo zajęło 3 niechlubne miejsce. Niestety wśród najbardziej zatłoczonych miast znalazła się także Warszawa (4 miejsce) i Rzym (5 miejsce), a następnie Dublin, Marsylia, Paryż, Londyn, Ateny.

W skali całych Włoch w rankingu wyszczególniono  miasta: 

1. Palermo 
2. Rzym
3. Neapol
4. Mediolan  
5. Katania
6. Bari
7. Genua
8.Turyn 
9. Bolonia
10. Florencja


4 komentarze:

 1. Bardzo lubię Rzym. Wiem że jest zatłoczony. Raz tylko jeździłem po nim samochodem. Zawsze wolę poruszać się metrem. Mimo zatłoczenia jak dla mnie Rzym ma niesamowity urok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że turysta zawsze trochę inaczej patrzy na zatłoczone miasto, a w szczególności na takie jak Rzym. Przymyka się oko na niedogodności, byleby tylko jak najwięcej zobaczyć. Tłok najbardziej męczy mieszkańców, którzy muszą w tym chaosie dawać sobie radę na co dzień...

   Usuń
 2. To prawda, niestety zatłoczenie Rzymu jest sporym minusem tego miasta, mimo całej jego ogromnej urody. Dlatego ja również wolę się poruszać metrem. Miejmy nadzieję,że trzecia linia metra,kiedy wreszcie zostanie skończona, pomoże rozładować korki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. miejmy ndzieję, chociaż pewnie centrum zawsze będzie już zatłoczone...Pozdrawiam

   Usuń